comScore

Soner Tolüngüç, FutbolArena'ya anlattı

09 Eylül 2016, Cuma 13:09
Soner Tolüngüç, FutbolArena'ya anlattı

Teknik Direktör Soner Tolüngüç, “Nereye gittiğimi bilmeden hayatımda bir kez beni cemaat kahvaltısına götürdüler. Sonra bir daha da gitmedim. Hatta o toplantılara gitmediğim için beni takımda yediler.”

FutbolArena - Bugün Yeni Şafak Gazetesi'nde 93-94 sezonunda Galatasaray forması giyen Cihat Arslan, İsmail Demiriz, Benhur Babaoğlu, Yusuf Tepekule, Uğur Tütüneker, Arif Erdem ve Soner Tolüngüç'ün bir fotoğrafı yer aldı. 

Habere göre; FEM Dershanesi'nde çekilen fotoğrafta yer alan futbolcular dışındaki isimler, FETÖ'nün Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz ile genel dershaneler sorumlusu ve istanbul imamı Ahmet Kirmiç de var. Yıl 1993. 

Haberin ardından FutbolArena'nın ulaştığı Soner Tolüngüç, kahvaltıya neden gittiğini, sonrasında ne olduğunu anlattı. Tolüngüç, anlattıklarıyla FETÖ'nün futbolda nasıl örgütlendiğine dair bilgiler de verdi.

İşte Soner Tolüngüç'ün ağzından o fotoğrafın hikayesi ve sonrasında yaşananlar.

“İSMAİL DEMİRİZ NEREYE GİTTİĞİMİ BİLMEDEN ALIP GÖTÜRDÜ”

“Bu fotoğrafı görünce hatırladım. O gün kahvaltıya gittiğimi bile unutmuştum. Trabzonspor'dan, Galatasaray'a geldiğim ilk dönemlerdi. Sarı İsmail (Demiriz), kahvaltıya gideceğiz dedi ve gittik. Safiyane duygularla gittiğim bir kahvaltıydı. O kahvaltının ardından bir daha da gitmedim.”

“YAPININ İÇİNE GİRMEYİNCE BENİ YEDİLER…”

“93-94 sezonunda o sezon neredeyse tüm maçlarda oynadım. Takım şampiyon oldu. Yeni sezona başlarken Hakan Ünsal takıma transfer edildi. Galatasaray futbol takımında cemaate yakın futbolcuların sayısı artınca bu kez bu oyuncular beni dışlamaya başladılar. Çünkü bir kez gittiğim kahvaltıya bir daha da gitmemiştim. Sonunda takımda forma giyemeyeceğim belli olunca o sezon beni Antalyaspor'a kiralık verdiler ben de gittim.”

“PEŞİMİ BIRAKMADILAR, DÜĞÜNÜME BİLE DAVET ETMEDİĞİM HALDE GELDİLER”

“Devamında da peşimi bırakmadılar. 1995 yılında evlendim. Düğünüm İstanbul'da oldu. Dolayısıyla Galatasaray'dan futbolcu arkadaşlarım da düğüne geldiler. Hatta davet etmediğim halde, bu fotoğrafta yer alan ama ismini hatırlamadığım imamlardan biri de düğünüme geldi. Bu yapının içine çekmeye çok çalıştılar ama girmedim. Bu fotoğrafla ne vatanseverliğimi ne de Atatürkçülüğümü sorgulatırım”


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)