comScore

Liverpool Liverpool

Wijnaldum ırkçılığa isyan etti! "Acımasız cezalar olmalı"

19 Kasım 2019, Salı 12:12
Wijnaldum ırkçılığa isyan etti!

Liverpool forması giyen Hollandalı futbolcu Wijnaldum, ırkçılıkla ilgili gündem yaratan açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Hollanda 2. Ligi'nde oynanan Den Bosch - Excelsior maçında konuk ekipte forma giyen Ahmad Mendes Moreira'ya karşı yapılan ırkçı saldırı Hollandalı futbolcu Georginio Wijnaldum'u kızdırdı. İspanyol basınına konuşan Liverpool'un yıldızı, ırkçılıkla ilgili ağır cezaların getirilmesini önerdi. Wijnaldum, Hollanda Milli Takımı'nda forma giyerken böyle bir saldırıya uğraması halinde kesinlikle affetmeyeceğini dile getirdi.

"IRKÇILIK TOPLUMSAL BİR SORUN, BUNU POLİTİKACILAR ÇÖZMEK ZORUNDA"
"Hollanda'da ırkçılık olmasına inanamıyorum. İnsanların bu tavrı beni çok incitti. Bu, bütün toplumun sorunu. Oyuncular olarak hiçbir şeyi değiştiremeyiz. Fakat futbolcular birbirlerini desteklemeli. Bu sorunu politikacılar çözmek zorunda. Umarım ciddi cezalar verilir ve bu tekrarlanmaz."

"NAZİ SELAMI SAYGISIZLIKTIR"

"Atalarımız özgürce yaşayabilmemiz için savaştı. İnsanlar hala Nazi selamını kullanıyorsa, bu tamamen saygısızlıktır. Hollanda'da buna izin veremeyiz. Benim düşüncem bu. Yapılanlar iğrençti. Belki bunu söylememem gerekiyor ama umurumda bile değil. Artık ırkçılığa karşı çok acımasız cezalar olmalı. İnsanlar bir daha bunu düşünmeye bile cesaret edememeli. Biz futbol oynamak, eğlenmek istiyoruz. Milli maçta böyle bir şey olursa sahayı terk ederim! Bunu asla kabul etmeyeceğim. Takım arkadaşlarımızla aramızda konuştuk. Biz biriz, cilt rengine bakmıyoruz. Milli takım forması için, bu halk için oynuyoruz."

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da! 

Den Bosch - Excelsior maçında Ahmad Mendes Moreira, ırkçı saldırılara uğrayınca oyundan çıkmak istemişti. Maçın hakemi de 10. dakikada oyunu durdurmuştu.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)