comScore

Chelsea Chelsea

Jose Mourinho'dan şok sözler!

25 Şubat 2014, Salı 16:46

Chelsea teknik direktörü Jouse Mourinho, Şampiyonlar Ligi'ndeki kritik Galatasaray-Chelsea maçı öncesi konuştu.

Chelsea Teknik Direktörü Jouse Mourinho ve kaleci Cech, Şampiyonlar Ligi'ndeki kritik Galatasaray-Chelsea maçı öncesi açıklamalarda bulundu.
 
Mourinho, özel konuşmalarının basına yansıması olayıyla ilgili medyaya çok sert eleştiriler getirdi.
 
İşte Jose Mourinho'nun düzenlediği o basın toplantısı...
 
Soru: Özel konuşmalarınız basına yansıdı. Bu konuda neler düşünüyorsunuz?
 
- Sizin medya mensupları olarak utanmanız gerek. Özel bir konuşmayı kaydetmek ve yayınlamak... Bu yayını yapan kişilerin utanması gerekir. Bu konuşmanın kaydedilip aktarılmasıdır utanç verici olan. Savunmuyorum, olup bitene karşı bir atak yapıyorum. Yapmış olduğum yorum özel bir sohbette geçen şeyler. Söylenen şey resmiyete döküldüğünde komik değil. Eto'o'dan bahsediyoruz. Bu adam 4 kez şampiyon oldu. En iyi sezonlarımız onunla geçtik. Futbol dışı insanlarla sohbet ettiğim bir ortamdı.
 
Soru: Galatasaray maçı için ne dersiniz?  Drogba ile karşılaşmak için sabırsızlanıyor musunuz?
 
- Tüm maçlar için çok sabırsızım. Galatasaray Türkiye'nin şampiyonu. Drogba ile karşılaşmak benim için zor. Bunu kabul etmeliyiz. Ben kendi işimi yapmalıyım. O da gol atmak için çabalayacaktır. Didier'i görecek olmak garip bir duygu. İnsanı garip hissettiren bir şey. Oyunun temel prensibi kazanmak. En azından maç esnasında bu durumu unutabiliriz, unutmaya çalışabiliriz.
 
Soru: Mancini ve Terim'li Galatasaray'ı nasıl değerlendirirsiniz?
 
- Galatasaray geçen sene de iyi takımdı, şimdi de iyi takım. Aynı oyuncular var, üzerine alınanlar var. Sol bek aldılar, sağ bek aldılar. Çok iyi hücumcuları var. Geçen sene R.Madrid için zordu, bu sene de Chelsea için zor olacak.
 
Soru: Chelsea'nin Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu için şansı nedir?
 
Favori değiliz bu aşikar ama herhangi bir takım çeyrek finale ulaşırsa her şey mümkün. Chelsea Şampiyonlar Ligi kupasını kazandığı zaman favori değildi. Favori olduğum zamanlarda kazanamadığım da oldu. 4-5 takım daha öne çıkıyor.
 
Soru: Galatasaraylı futbolculara özel bir önlem almayı planlıyor musunuz?
 
- Tabi ki kazanmak için oynayacağız. Galatasaray'ın özel oyuncuları var. Umut Bulut gibi golcü oyuncusu var. O oyuncular karşısında kendi sistemimizi uygulayıp kazanmaya çalışacağız.
 
Soru: İleride bir gün Galatasaray'dan teklif alırsanız?
 
- Şuanda olmak istediğim kulüpteyim. Beni göndermek istemedikleri sürece burdayım. Tabi ki bir futbol adamıyım. Futbolda her an her şey olabilir.

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.