comScore

Aykut Kocaman'dan transfer açıklaması

01 Şubat 2015, Pazar 17:21
Aykut Kocaman'dan transfer açıklaması

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, önemli açıklamalarda bulundu. Kocaman'ın kritik sözleri...

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 1-0 kazandıkları Eskişehirspor maçına ilişkin, "Eskişehirspor'un önüne geçebilmek için galibiyetten başka seçeneğimiz görünmüyordu. Maç öncesi esas beklenen şey galibiyetti" dedi.
 
Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, ilk 5 haftanın son derece başarılı geçtiği, ikinci 5 haftanın kabus olduğu dönem yaşadıklarını söyledi.
 
Maçın ilk yarısının kendilerinin kontrolünde olduğunu belirten Kocaman, organize ataklarla oyunun ve futbolun doğrularını yaptıklarını ifade etti.
 
Kocaman, ikinci bölgeyi kontrol ederek, hızlı ataklar yaptıklarını ve net gol pozisyonları bulduklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:
 
"Ancak bu pozisyonları değerlendiremedik. Maçın ikinci bölümü bizim açımızdan kazandıklarımızı koruma anlamında son derece oyuncuların içten davranışlarıyla geçti. Ligin ikinci yarısında ilk 4 maçın sıralama olarak yakın olan takımlarla oynayacağımızı biliyorduk. İlk 5 haftadaki özgüveni yerine getirebilmek ve şu an ki ateş çemberinin dışına çıkabilmek için maça çıktık. Eskişehirspor'un önüne geçebilmek için galibiyetten başka seçeneğimiz görünmüyordu. Maç öncesi esas beklenen şey galibiyetti."
 
Bir gazetecinin "Transfer döneminin son günlerinde başka transfer olacak mı?" sorusu üzerine Kocaman, "İsim vermeden söylemek gerekirse bir veya 2 oyuncu beklentimiz var. Yarın zaten transfer dönemi bitiyor. Herkes her şeyi görecek. Ancak tecrübemle bir şey söylemem gerekirse, transfer edilen oyuncuların hemen takıma katkı vermesi bekleniyor ama bu çok kolay bir şey değil. Tahmin ediyorum bu futbolcular takıma 6-7 haftadan sonra daha uyum sağlayacaklar. Diliyorum bu süreç daha erken olur" cevabını verdi.

FutbolArena akşam haberleri turu (25 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.