comScore

"UEFA'dan yazı gelirse"

06 Şubat 2014, Perşembe 17:45

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, UEFA'dan, Yargıtay'ın Aziz Yıldırım ile ilgili verdiği karar sonrasında, kendilerine konu ile ilgili bir yazı göndermesi durumunda değerlendirme yapacaklarını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Riva'daki Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'ni ziyaret etti ve medya kuruluşlarının spor müdürleriyle bir araya geldi.

Bu buluşmaya; Demirören, Terim ve medya kuruluşlarının spor müdürlerinin yanı sıra, TFF 1. Başkanvekili Ufuk Özerten, TFF 2. Başkanvekili Servet Yardımcı, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu ve Ergün Tekin ile diğer medya mensupları katıldı.

 

İŞTE TOPLANTIDA YAŞANANLAR:

1-UEFA'dan gelecek yazının içeriğine göre, bir yazı gelirse, federasyon tabii ki oturup bir değerlendirme yapacaktır" ifadelerini kullandı. Anayasaya gore tahkim kararlari bozulmaz. UEFA toplanmamizi isterse toplaniriz. Gelen yazinin iceriğine gore bakarız

2-"Sayın Aziz Yıldırım'ın havuzdan çıkacacağım ve kendim, yayın hakkımı satsam 150 milyon dolara satarım" ifadeleri gerçeği yansıtmıyor. Yayın gelirisi 150 milyon dolar olamaz ve ayrıca talimatlar, yasalar belli.

3-Disiplin talimatlarında bazı değişiklikler olacak. Mesala sarı kartların uygulamasını değiştireceğiz. Çok sarı kart gören oyuncu ile az sarı kart gören oyuncular arasında bir fark olmalı. 17 maç üst üste sarı kart görseniz sadece 4 maçta cezalı oluyorsunuz.

4-Küfür konusunun sonuna kadar karşısında olacağız. 120 saniye uygulaması var, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok. 3 saniye boyunca edilen küfürle, 119 saniye edilen küfür arasında bir fark yok. 3 saniye boyunca da küfür edersen ceza alırsın.

5-Kulüpler Birliği ile konuşuldu, euro ve dolar sürekli yükseliyor. Transferlerleri TL bazında yapmak için bir çalışmamız var, kulüpler de bu duruma sıcak bakıyor.

6-Teknik adamların saha kenarındaki hataları sonucunda alınan cezalara bir düzenleme getirilecek. "Teknik adam, saha kenarında yanlış bir hareket yapıyor ve tribüne yollanıyor ama bunun cezasını sadece o değil, tüm takım, kulüp çekiyor"

7-Yıldırım Demirören: "TFF Başkanı olduğum gün hakemler ile bir toplantı yaptım ve daha önce söylediğim sözler için hepsinden tek tek özür diledim. Ben, Beşiktaş başkanıyken bir çok hata yaptığımı TFF başkanı olduğum zaman anladım"

8-Yıldırım Demirören: "Yabancı konusundaki tavrımız çok net. Daha önce bir karar alındı ve bu kararlar uygulanıyor. Yabancı sayısı konusunda 18 takımın 18'i de imza vermezse bu talimat değişmez. 17 takım istese, 1 takım istemese bu talimat yine değişmez."

9-Fatih Terim: "Yabancı kontenjanı konusundaki görüşlerimin arkasındayım. Bu konuları konuşarak aşabiliriz"

10-A Milli Takım maçlarının büyük bir bölümünü Anadolu'da oynayacak

11-Bu proje 30 senelik proje ve bu projenin hayata geçmesiyle 15 milyon tl'lik masraftan kurtulacağız. Temmuz'da da bu projeyi tamamlayarak, açılışı yapacağız. Tesisin, tepeden ışıklandırmasında ay-yıldız görünüyor. Tesisin maliyeti 25 milyon dolar.

12-Fenerbahçe'ye verilen saha kapama cezasında Urfa'ya verilen ve daha sonran kaldırılan ceza emsal olabilir.

13-Ziraat Türkiye Kupası'nın statüsü değişecek, Fatih Terim'in yeni bir projesi var.

14-Fatih Terim: "Herkesin yeri belli, benim yerim kulübe."

15-Fatih Terim: "Her türlü uygulama, talimatlar bizler tarafından gözden geçiriliyor"

16-Fatih Terim: "Sezon sonunda futbolun oscarları yapmak istiyoruz. Grammy gibi oscar gibi bir gece yapmak istiyoruz. Odüllü olacak futbolla ilgili paydas ne varsa ödül verecegiz ve bunu yapacağız"

17-Yıldırım Demirören: "Kasımpaşa - Beşiktaş maçındaki olay ilk defa oldu. Yönetim olarak konuştuk, tartıştık ve tekrar karar aldık. Çünkü Donk'un olayını dünya üzerinden örnek bulamadık"

18- Yıldırım Demirören: "Cenk Tosun'un Beşiktaş'a transferi gibi bir olay Türkiye'de ilk defa oldu. Yurtdisinda oluyor, bizim de alismamiz lazim."

Kaynak: Sporx

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.