comScore

Tayfun Korkut günün adamı

03 Şubat 2014, Pazartesi 11:14

Bundesliga'da Cumartesi akşam maçı sone eriyor ve Hannover Mönchegladbach'ı 3-1 mağlup ediyor. Deplasmandaki Wolfsburg galibiyetinin ardından gelen ikinci zafer ve Hannover taraftarları uzun aradan sonra yine bayram havası yaşıyor.

FutbolArena - Bundesliga'da Cumartesi akşam maçı sone eriyor ve Hannover Mönchegladbach'ı 3-1 mağlup ediyor. Deplasmandaki Wolfsburg galibiyetinin ardından gelen ikinci zafer ve Hannover taraftarları uzun aradan sonra yine bayram havası yaşıyor. Hannover için 2014 yılı mükemmel başlıyor ve bu başlangıcın odak noktasındaki kişi ise yeni teknik direktör Tayfun Korkut. Maç sonrası Korkut tüm oyuncularını sahada tek tek kutlarken takımın başına gelmesinin ardından alınan iki galibiyet aynı zamanda Hannover tarihinde bir rekorun egale edilmesi anlamına geliyor. Bundan tam 50 yıl önce göreve gelen ve 1991 yılında hayatını kaybeden FiffiKronsbein, göreve başladıktan sonra iki maçını da kazanan tek Hannover teknik direktörü değil artık.

Tayfun Korkut, maç sonrası hem Sky hem de ZFD'de geçen hafta gösterdikleri performansı yeniden göstererek Wolfsburg maçının bir tesadüf olmadığının altını çiziyor ve ekibinin tam bir takım oyunu ile kazandığını ve herkesin her şeyini verdiğini söylüyor. Oyuncularının gelen gol fırsatlarını çok iyi değerlendirdiğini ve takımdaki havanın taraftara da yansıdığını belirten Türk Hoca, topa yine de istedikleri kadar sahip olamadıklarını ama bunda rakiplerin de iyi takımlar olmasının rolü olduğunu ifade ederken yine de sadece iki maç oynadıklarını ve bunu üç, dört, beş, ve altıncı maçlarda da yapmaları gerektiğini ifade ediyor.

Hannover'de Tayfun Korkut kararını veren yöneticiler ve oyuncular da hayatlarından memnun. Başkan Martin Kind, iki maçta alınan altı puanın müthiş bir başarı olduğunu, Tayfun Korkut'u iyi olduğu için takımın başına geçirdiklerini açıklıyor. Kaleci Zieler, yeni hocalarının kendi felsefesini takıma aşıladığını belirtirken ve her şeyin iyi yürüdüğünü söylüyor.  Hamburg'ta başarısız bir ilk yarı geçirmesinin ardından Hannover'e transfer olan ve iki maçta iki gol atan Rudnevs, Tayfun Korkut'un kendisine güvendiğini ve bunu hissettirdiğini anlatırken, golcü Diouf da tam bir takım olduklarını ve yeni bir duygu ile oynadıklarının altını özellikle çiziyor.  Mönchengladbach Teknik Direktörü LucienFavre de 3-1 yenildikleri rakiplerini “çok zorlu ve kontralarda müthiş tehlikeli bir takım, galibiyeti hak ettiler” açıklamasını yapıyor.

Göreve başladıktan sonra ligde ilk 10 hedefi koyan Tayfun Korkut dört haftadır Hannover'in başında ve iki haftada bu hedefe ulaşıldı. Oysa göreve başladığında motivasyonunu kaybetmiş bir takım vardı. Ancak oyncular bir anda kabuk değiştirip adeta yırtınırcasına oynamaya başladı. Gladbach karşısında tam 125,9 km mesafe kat eden takım, 114,6 km olan sezon ortalamasının çok üzerine çıktı. Şimdi sırada yine zorlu bir rakip var. Hannover Pazar akşamı 18:30'daSchalkedeplasmanındahaftanın kapanış karşılaşmasına çıkacak. Bakalım Tayfun Korkut ve öğrencileri kendileri gibi ikide iki yapan Schalke karşısında aynı çizgisini sürdürebilecek mi.

Haber: Hüseyin Özkök

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.