comScore

Halil Altıntop Almanya'da rekoru kırdı!..

30 Kasım 2013, Cumartesi 19:44

Almanya Bundesliga ekiplerinden FC Augsburg'da oynayan Halil Altıntop, Bundesliga'da en çok forma giyen Türk oyuncu ünvanını ele geçirdi.

Almanya 1. Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından FC Augsburg'da formagiyen Halil Altıntop, bugün oynanan Hertha Berlin karşılaşmasıyla ligde en fazla maçta forma giyen Türk futbolcu oldu. 

Almanya'da 1992 yılında Schwarz-Weiß Gelsenkirchen-Süd klübündefutbola başlayan ve halen FC Augsburg'da forma giyen Halil Altıntop, bugünkü Hertha Berlin karşılaşmasıyla Bundesliga'da 250. maçını tamamladı. Altıntop, böylece Bundesliga'da en fazla maçta forma giyen Türkfutbolcu oldu.

Daha önce, 2011 yılına kadar Bundesliga'da Bochum, Bayer Leverkusen ve Hertha Berlin kulüplerinde forma giyen Yıldıray Baştürk, 249 maçla Bundesliga'da en fazla forma giyen Türk oyuncu rekorunu elindebulunduruyordu.

Halil Altıntop, FC Augsburg öncesinde Kaiserslautern, Schalke ve Eintracht Frankfurt kulüblerinde, 2011-2013'e yıllarında da Trabzonspor'da oyanmış,2013 sezonunun sonunda ise Alman 1. Futbol Ligi takımlarından FC Augsburg ile sözleşme imzalamıştı. Halil Altıntop'un ikiz kardeşi Hamit Altıntop ise 2012'den beri Galatasaray'da forma giyiyor.

FutbolArena haber turu (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.