comScore

Galatasaray Galatasaray

UEFA Lisans vermezse Ahmet Çalık, Galatasaray'da kalacak

02 Şubat 2018, Cuma 09:30
UEFA Lisans vermezse Ahmet Çalık, Galatasaray'da kalacak

İspanyol Malaga Kulübü tarafından evrakları sisteme geç girilen Ahmet Çalık'a UEFA lisans vermezse yeniden Galatasaray'a dönecek.

FutbolArena - Galatasaray'da ikinci Kevin Großkreutz vakası. Galatasaray'da devre arası transfer döneminin son gününde Malaga ekibine transfer olan Ahmet Çalık'ın evraklarının sisteme 1 dakika ile geç girilmesi nedeni ile transferi iptal olabilir. 


Ahmet Çalık, Malaga'ya transfer olabilecek mi?


Ara transferin son saatlerinde Malaga'nın teklifi üzerine İspanyol kulübünün yolunu tutma kararı alan Ahmet Çalık'ın transferi UEFA'lık oldu. Malaga Kulübü, gece geç saatlerde Ahmet'e talip oldu. Genç oyuncuyu kiralamak isteyen İspanyol ekibi hem maliyetini karşılayıp hem de 500 bin euro kiralama bedeli teklif etti. Hem Galatasaray hem de Ahmet bu transfer yetişirse 'evet' dedi.

UEFA MALAGA'NIN İTİRAZINI DEĞERLENDİRECEK
Ancak Malaga'nın sözleşme ve lisans işlemlerini 1 dakika gecikmeli olarak sisteme girmesi üzerine İspanya Futbol Federasyonu bu transfere onay vermedi. Malaga Kulübü, bu duruma itiraz ederek UEFA'ya başvurdu. Şimdi UEFA, Ahmet Çalık'ın Malaga'ya kiralanması hakkında bu itirazı değerlendirecek.

UEFA OLUMSUZ YANIT VERİRSE YENİDEN GALATASARAY FORMASI GİYECEK

Transferin kiralama üzerine gelişmesi ve sözleşme feshi yapılmaması nedeniyle Ahmet Çalık için UEFA, Malaga'ya olumsuz yanıt verirse genç oyuncu ligin 2. yarısında Galatasaray forması giyebilecek.


Ahmet Çalık'ın bu sezonki performansı


Ahmet Çalık bu sezon 3'ü Süper Lig olmak üzere 7 maçta forma giydi. Bu maçlarda 453 dakika süre alan Ahmet Çalık 1 de gol attı. Ahmet Çalık'ın Galatasaray ile 2021 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (25 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.