comScore

FutbolArena TV

Erol Bulut: "Hedef ilk 10 ve 43 puanın üzerine çıkmak"

23 Ağustos 2018, Perşembe 17:57

Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, Kayserispor karşılaşmasından en az 1 puan alacaklarını ve ligde hedeflerinin ilk 10 sıra olduğunu açıkladı. 

Spor Toto Süper Lig'in 3'üncü haftasında deplasmanda Kayserispor ile karşılaşacak olan Evkur Yeni Malatyaspor, bu maçın hazırlıklarına Nurettin Soykan Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla devam etti. Çalışma öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan teknik direktör Erol Bulut, "Önemli gün bizim için. İkinci sırada çifte bayram yaşamak tabii ki çok güzel bir şey. Hem bizim hem taraftarımızın, hem de kulübümüzün adına ve futbolcularımızın adına. İyi bir maç oldu bizim için. Göztepe maçını göz önünde bulundurursak, orada oynadığımız futbola bakarsak üzerine koyarak Fenerbahçe maçında oynadık. Bu açıdan çok güzel ama yine de iyi giden maçta da hatalarımızı görmemiz gerekiyor. Yaptığımız bireysel hatalarımız fazla. Nitekim ondan dolayı da rakip Fenerbahçe birkaç pozisyon buldu. O hataları daha asgariye indirmemiz lazım. Basit hatalar yapmamamız lazım. Onun dışında istediğimiz ikinci yarıda kompakt oyunumuzu, hızlı atağa çıkışımızı iyi gerçekleştirdik. Nitekim o şekilde de golümüzü bulduk. İyi defans yaptık, takım iyi çalıştı. Sonuçta istediğimiz 3 puanı almış olduk" dedi.

"HEDEF İLK 10 VE 43 PUANIN ÜZERİNE ÇIKMAK"

Malatyaspor'daki görevini sonuna kadar yerine getireceğini kaydeden Bulut, "Hedeflerim var ve o hedeflerimi geçen sene burada başlayarak devam ettiriyorum. Bu sene de hedefimiz var. O hedefleri inşallah istediğimiz şekilde sezon sonunda başaracağımızı düşünüyorum. Hedefimiz ilk 10'da olmak. İşte onun daha iyisini yapabiliyorsak yapmaya çalışacağız tabii ki ama hedef ilk 10 ve 43 puanın üzerine çıkmak. O açıdan çalışıyoruz, her gün üzerine koymaya çalışıyoruz. İnşallah haftalar geçtikçe Evkur Yeni Malatyaspor daha iyi konuma gelecektir. Eksikliklerimiz var, geç gelen arkadaşlarımız var. Daha önce söyledim; 4 - 5 hafta sonra bu takım çok daha farklı yerde ve daha farklı futbol oynayacağını düşünüyorum" diye konuştu.

 

Yeni Malatyaspor Videoları