comScore

FutbolArena TV

Ali Şafak Öztürk: "Çekinilen bir kulüp haline geldik"

01 Eylül 2018, Cumartesi 15:35

Antalyaspor'da yaklaşık 9 ay sonra yeniden başkanlık görevine gelen Ali Şafak Öztürk, Hasan Subaşı Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Öztürk'e yeniden yönetime giren Emin Hesapçıoğlu, Bora Terzioğlu, Nurettin Ünal da eşlik etti. 
Eski yönetim kurulu başkanının genel kurul kararının ardından kendisinin yeniden başkan olması yönünde camiada bir beklenti oluştuğunu ifade eden Öztürk, bu beklentiye kayıtsız kalamadığını bildirdi. Ali Şafak Öztürk, ödedikleri 788 bin Euro'luk bedelin ardından transfer engelini kaldırdıklarını ve tüm futbolcuların lisansının çıkardıklarını bildirdi. 

Barrada'nın ülkesinin futbol federasyonunda yaşanan sorunlar nedeniyle bu futbolcunun lisansını çıkaramadıklarını ancak önümüzdeki hafta bu sorunu da halledeceklerini açıklayan Başkan Öztürk, göreve geldikten hemen finansman oluşturduklarını Mevlüt Erdinç ile Olcan Adın'ı kadroya kattıklarını söyledi. 

"Çekinilen bir kulüp haline geldik" 
Geçen dönemde kulübe bir vizyon kattıklarını dile getiren Öztürk, “Bütünleştik. Baktığınızda ciddiye alınan, tercih edilen, rakip olarak çekinilen bir kulüp haline geldik. Bu kulübü daha iyi yere getirmek, hem İstanbul kulüpleri ile rekabet edebilme hem de Avrupa sahnesinde mücadele etme anlamında bazı transferler yaptık. Yıldız transferi bizim egomuzdan değil, Antalya içindi. Bu bir projeydi. Bu projeden vazgeçmek zorunda kaldım. İstifa edip kulüpten ayrıldım. Yanlış bir algı mekanizması yürütüldü” dedi. 

 

Antalyaspor Videoları