comScore

Valencia böylesini görmedi! Diego Alves'e rağmen...

03 Ekim 2016, Pazartesi 18:29
Valencia böylesini görmedi! Diego Alves'e rağmen...

Valencia'da bu sezon Diego Alves kurtardığı penaltılarla damga vursa da, Valencia yediği gollerle son yıllarda hiç olmadığı kadar kötü bir istatistik tutturdu.

FutbolArena Detay - Son yıllarda zirve yarışından oldukça uzaklaşan, 2012'den bu yana 9 farklı teknik direktörle çalışan (Pellegrino, Valverde, Pizzi, Djukic, Estevez, Nuno, Neville, Ayestaran ve Voro) Valencia, bu sezona da istediği gibi başlayamayınca takımın başına eski Galatasaray çalıştırıcısı Cesare Prandelli getirildi.

DİEGO ALVES'E RAĞMEN...
Valencia'da bu sezon kurtardığı penaltılar ile adından fazlaca söz ettiren ve Zubizarreta'nın La Liga rekorunu kıran kaleci Diego Alves'in bu performansına karşın ilk 7 hafta sonunda yediği 14 golle, 1963'ten bu yana en çok gol yediği sezon başlangıcını yaptı. Valencia'nın haftasonunda Atletico Madrid'den aldığı 2-0'lık mağlubiyetle, stadı Mestella'da da lig tarihindeki 200.yenilgisini aldı.

La Liga tarihinde 370 kez aleyhine penaltı çalınarak, bu alanda zirvede yer alan Valencia'da en çok penaltı kurtaran kaleciler sıralamasında 9 penaltı çıkaran Diego Alves, 3.sırada bulunuyor.  İlk basamakta 13 penaltı kurtaran Jose Sempere, ikincilikte ise 11 penaltı çıkartan Santiago Canizares var.

FutbolArena akşam haberleri (24 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.