comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Türk takımlarına ön eleme müjdesi

26 Kasım 2016, Cumartesi 10:19
Türk takımlarına ön eleme müjdesi

Avrupa'daki temsilcilerimizin bu yıl başarılı olması durumunda gelecek sezon hiçbir Türk takımı ön eleme maçı oynamak zorunda kalmayacak.

FutbolArena - Ülke puanı sıralamasında Belçika ile yarışan Türkiye, aradaki 1,400 puanlık farkı kapatması halinde gelecek sezon Avrupa'da ön eleme maçı oynamayacak. 

Sabah'ın haberine göre; Son 3 yıldaki ülke puanı performansının üzerine çıkmayı şimdiden garantileyen ve bir mucize olmazsa kış dönemine Beşiktaş, Fenerbahçe ve Osmanlıspor'la devam edecek olan Türkiye hedef büyüttü.
Sezonun flaş ülkesi Belçika ile ilk 9 için kapışmayı sürdüren Türkiye, bu mücadeleyi kazanırsa hiçbir takımımız 2018/2019 sezonunun Temmuz ayında eleme oynamayacak. Bunun için en büyük adım ise Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde devam etmesi… Kartal, Şampiyonlar Ligi'ndeki başarılı performansını taçlandırıp son hafta 16 vizesi alırsa 5 puan bonus Türkiye'nin olacak. Bu ekstra katkının 5 takımla Avrupa'ya giden Türkiye'nin ülke puanına yansıması ise 1.000 puan olacak ve Türkiye Belçika ile arasındaki 1.400 puanlık farkı kapatabilecek. Brugge grup sonunculuğunu garantilediği için rakibimizin bu bonusu alma şansı bulunmuyor.


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.