comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'un hazırlıklarında Ersun Yanal farkı

18 Temmuz 2017, Salı 13:43
Trabzonspor'un hazırlıklarında Ersun Yanal farkı

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, bordo-mavililerin Macaristan'da gerçekleştirdiği 15 günlük kampta ağır antrenman programı uygulamasına rağmen takımda ciddi bir sakatlık yaşanmadı. 

FutbolArena - Trabzonspor, iki günlük iznin ardından 2. etap çalışmalarına yarın Slovakya'nın Samorin kasabasında başlayacak. Bordo-mavililerde, yoğun antrenman temposuna rağmen önemli bir sakatlık olmaması başta teknik direktör Ersun Yanal'ı ve yöneticileri memnun etti.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, yoğun ve ağır geçen antrenmanlara rağmen uyguladığı metotlarla sakatlıkların önüne geçiyor. İlk etapta kondisyon ağırlıklı bir çalışma programı yapan bordo-mavili takımda bilimsel uygulamalar da dikkat çekti. Yanal'ın yardımcıları ve analizcileri, deneyimli teknik adama anında bilgi akışı sağlayarak futbolcuların durumlarını tek tek yakından takip etti. Teknolojiyi kullanmasıyla bilinen Ersun Yanal, uyguladığı çalışma programı ve takip sistemiyle bir çok sakatlığın da önüne geçilmiş oldu.
"TAKIMA ENERJİ YÜKLEDİ"

Yeni sezon öncesi Ersun Yanal'ın gözüne girmeye çalışan oyuncuların performansı teknik heyeti memnun etti. Futbolcuların hırslı ve istekli olmalarının yanı sıra birbirleriyle uyumları da, deneyimli teknik adamın en çok memnun olduğu gelişmelerin başında geliyor. Takım olma yolunda geçtiğimiz sezondan beri önemli adımlar atan bordo-mavililerde takıma yeni katılan oyuncuların uyumları da büyük bir moral oldu. Enerjisi yüksek bir takım oluşturmayı planlayan Yanal, agresif, coşkulu ve ofansif yönü yüksek bir oyun anlayışını takıma adapte etmeye çalışıyor.

FUTBOLCULAR DA KEYİF ALDI

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın uyguladığı antrenman taktiklerinden futbolcular da keyif aldı. Yorucu antrenmanlara ve uygulanması zor bir antrenman süreci yaşanmasına rağmen oyuncuların çalışmalardan keyif almaları tecrübeli teknik adamın da yüzünü güldürdü.

Trabzonspor ile ilgili son gelişmeleri Trabzonspor Haberleri sekmemizden takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (24 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.