comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'dan son dakika 3 Temmuz açıklaması

12 Şubat 2018, Pazartesi 13:36

Trabzonspor yönetim resmi site aracılığıyla FİFA'ya yaptıkları şike başvurusu hakkında bilgilendirme mesajında bulundu.

FutbolArena - Trabzonspor 3 Temmuz 2011 süreciyle ilgili FIFA'dan gelen yazıyı paylaştı. Trabzonspor'da resmi site aracılığı ile dava süreci hakkında bilgilendirme mesajı yayınlandı.

Trabzonspor yönetimi resmi site aracılığıyla yayınladığı bildiride 3 Temmuz konusu hakkında bir bildiri yayınladı. Bordo mavili yönetim FİFA'ya yaptıkları şike başvurusu hakkında bilgilendirmede bulundu. Bildiride 'Trabzonspor hak mücadelesinden vazgeçmeyecektir' ifadesi kullanıldı. 


FIFA'dan Trabzonspor'a 3 Temmuz yazısı


''Bilindiği üzere, Trabzonspor Camiası, 2010-2011 sezonunda yapılan şike ve teşvikle mağdur edilmiştir. Camiamız; adalet, ülke sporu ve insanı için mücadelesini sürdürmektedir.
Kulübümüz son olarak, 3 Temmuz 2017 tarihinde yaptığı başvuruyla, FIFA'yı göreve davet etmiştir. FIFA Disiplin Kurulu Başkanı adına gönderilen yazıda; “Verilecek bir karara halel gelmemek üzere”, şike sürecine müdahil olmama yönündeki görüş, Kulübümüz'e iletilmiştir. FIFA'dan gelen bu bilgilendirme yazısı şaşırtıcı değildir. Zira şike sürecinde, FIFA Başkanı Gianni İnfantino'nun da içinde olduğu ilişkiler ağı, Fransız Le Monde ve İngiliz The Guardian gazeteleri tarafından tüm dünyaya ilan edilmiştir.

Trabzonspor Kulübü; şikeyle gasp edilen haklarını geri alana kadar mücadelesinden asla vazgeçmeyecektir. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da gerekli tüm başvurular Kulübümüz tarafından yapılacak ve titizlikle takibe devam edilecektir.''

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.
 

FutbolArena Haber Turu (17 Şubat 2018 Cumartesi)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.