comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor, FIFA'ya gidiyor! Şike davası

19 Mayıs 2017, Cuma 20:52
Trabzonspor, FIFA'ya gidiyor! Şike davası

Trabzonspor kulübü şike davası süreciyle ilgili FIFA'ya başvurma kararı aldı. 

FutbolArena - Trabzonspor kulübünde başkan Muharrem Usta ve avukatlar İsviçre'de gerçekleştirilen temasların ardından FIFA'ya doğrudan başvuru kararı aldı. 
 

Trabzonspor şike davasını FIFA'ya taşıyor


Şike davalarında yol haritasını belirlemek için yarın sabah İsviçre'ye gideceklerini söyleyen Usta, “İsviçre'de şike ile ilgili bizim bir hukuk büromuz var. Onlarla FIFA süreci ile ilgili son bir değerlendirme yapacağız. Başvuru ile ilgili durumumuzu şekillendirmiş olacağız. Sabah avukat arkadaşlarla birlikte İsviçre'ye gidiyoruz. Gelinen süreçte iki yol kalmış gibi gözüküyor. Birisi direk FIFA'ya başvurmak. Diğeri ise İsviçre Federal Mahkemesi ardından FIFA'ya başvurmak. Onu değerlendireceğiz. Hangi yol olması gerekiyor. Hukuki bir süreç bu. Orada da bir hata olsun istemiyoruz. Yarın onun kararını vereceğiz. CAS'ın resmi kararı geçen hafta bize ulaştı. Karardan sonra belli bir başvurma süreci var. Haliyle takvim başlayalı bir hafta on gün oldu. Önümüzde ki bir hafta on gün içerisinde de yarın ki görüşmemize göre başvurumuzu gerçekleştirmiş olacağız. Orada ki görüşmeden sonra da Trabzon'a geçip Başakşehir maçına yetişmiş olacağız” şeklinde konuştu.
 

Trabzonspor'dan şike davası ve FIFA kararı


Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ve avukatlar bugün İsviçre'de gerçekleştirdikleri temaslar sonucunda FIFA'ya doğrudan başvurma kararı aldı. 
Trabzonspor Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“FIFA başvurusu şikenin yapılıp yapılmadığıyla ilgili değildir. Kamuoyunun da bildiği gibi, 2010-2011 sezonunda şike yapıldığı UEFA ve CAS tarafından kesin olarak karara bağlanmıştır ve bu karar değişmeyecektir. Yapılacak başvuru ise tescillenmiş şikenin hukuki sonuçlarına ilişkindir.Kulübümüzün haklarını aramaktan imtina etmeyeceğimizi bir defa daha taraftarlarımıza ve kamuoyuna duyuruyoruz."

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.