comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor, Ersun Yanal ile yollarını neden ayırmıyor?

29 Kasım 2016, Salı 18:42
Trabzonspor, Ersun Yanal ile yollarını neden ayırmıyor?

Trabzonspor ile Ersun Yanal arasındaki birliktelik ne kadar sürecek? Bağlar kuvvetli mi? Trabzon Ajans Genel Yayın Yönetmeni Altuğ Atalay FutbolArena için yorumladı...

FutbolArena Röportaj - Trabzonspor ile 2 yıllık 3.250 milyon euroluk sözleşmesi bulunan Ersun Yanal bu sezon çok başarısız bir grafik çizmesine karşın görevine devam ediyor.

Trabzonspor Süper Lig'de tarihinin en kötü başlangıcını yapmış durumda ve 12 hafta sonunda 12 puanla 14. sırada yer alıyor. Buna karşın Trabzonspor'un UEFA ile yaptığı maddi anlaşmalar da var. Yanal'ın istifa etmesi mümkün görünmediği gibi yönetimin de hocayı göndermesi mümkün görünmüyor.
Peki Ersun Yanal ile yönetim arasındaki ilişki ne durumda? Trabzon Ajans Genel Yayın Yönetmeni Altuğ Atalay, Ersun Yanal'ın kulüpteki geleceğini FutbolArena'ya yorumladı.


Ersun Yanal istifayı düşündü mü?
 

Ersun Yanal'ın Karabükspor ve Gençlerbirliği maçlarından sonra ayrılıkla ilgili farklı mesajlar verdiğini dile getiren Atalay, "Bu konudaki görüşlerini yönetime aktardığını da biliyoruz ama Başkan Muharrem Usta'nın Ersun Yanal ile devam etme konusundaki ısrarlı yaklaşımında bu maddi durumların da payı var. Trabzonspor'un Ocak ayında yapmayı planladığı bir takım transfer hamleleri de var. Bu transfer hamleleri konusunda da maddi durum Trabzonspor yönetimini sıkıntıya sokuyor. Bu yüzden belki kiralık formülü ya da daha uygun takas formülleriyle bir yol aranmaya çalışılacak. Ersun Yanal zaten geçmiş dönemlerden Trabzonspor'dan alacağı olan bir teknik adam. Aynı durumda yine kulüp Yanal'a borçlanabilir. Bu tablo o yüzden Trabzonspor yönetiminin elini kolunu bağlıyor. Ersun Yanal da alırım çantamı giderim havasında bir görüntü vermiyor." şeklinde konuştu.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.