comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzon Divan Kurulu'ndan yönetime mesaj

01 Aralık 2016, Perşembe 15:28
Trabzon Divan Kurulu'ndan yönetime mesaj

Trabzonspor'da divan kurulu başkanı Ali Sürmen'den yönetime uyarı geldi.

FutbolArena - Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Av. Ali Sürmen, kulübün 10 Aralık tarihinde yapacağı olağan kongrenin ileri bir tarihte seçimli yapılması gerektiğini savundu.

Sürmen kongrenin ertelenmesinin yararlı olacağını belirterek, "Kongreye yönetim seçimini katmak istemiyorlar ama sürecin sağlıklı yürütülebilmesi için buna ihtiyaç var" dedi.
"TARIŞMAYA AÇMIYORUZ"

Başkan Ali Sürmen, "Bu düşüncemiz Başkan'ın adaylığını tartışmaya açmak ya da yarıştırmak amaçlı değil. Bir örnek verecek olursak, komutan savaşa giriyor, ekibine inanıyor ama aksilikler olur. Kayıp yaşanmışsa taze kuvvet ister. O durumda savaşmak isterse zor olur. Bir kurumu yönetenler de buna benzer. Taze kuvvet alınarak devam edilir. Bunda bir akınca görülmemeli" diye konuştu.

"İLETİŞİMLERİNİ KOPARDILAR"

Ali Sürmen, yönetimin çok sağlıklı çalıştığı kanaatinde olmadığını da kaydederek, "Devre arası transferlerini de aynı kişiler yapacaksa sıkıntı var demektir. Mevcut yönetim taraftarlarla, Trabzonspor'un dinamikleriyle, faydalı kesimleriyle iletişimi kopardı. Kendi içlerinde de farklı söylemler var. Seçime girmeme kararını gözden geçirmeleri yararlı olur. Kongre yapılmaz, ileride olağanüstü kongre kararı alırlarsa asıl kulübe büyük zarar o zaman verilir" uyarısında bulundu.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.