comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

TFF'den son dakika Fenerbahçe puan silme açıklaması

12 Şubat 2017, Pazar 17:13
TFF'den son dakika Fenerbahçe puan silme açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden Fenerbahçe ile ilgili son dakika açıklaması geldi. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesi TFF'nin Fenerbahçe ile toplantı yaptığı haberini yalanladı. 


TFF'den Fenerbahçe'ye puan silme cezası hakkında açıklama


Bir internet sitesinde bugün TFF'nin Fenerbahçe ile bir toplantı yaptığı yönünde tamamen gerçek dışı bir haber yayınlanmıştır. Haberde yer alan bilgiler ve TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli'ye ait olduğu iddia edilen türden konuşma ve görüşmeler kesinlikle gerçek dışıdır.
 
Yalan haber yayınlayan siteler hakkında hukuk önünde hesap sorulacağını ve bu türden gerçek dışı haber yayınlayan kaynaklara itibar edilmemesi konusunu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

SÖZ KONUSU HABERDE İDDİA EDİLEN...
TFF'nin resmi internet sitesinden yalanladığı haberde, Futbol Federasyonu'nun Fenerbahçeli yetkililerle yaptığı toplantıda, gelir-gider dengesini ne zaman sıfırlayacaklarını sorduğu iddia edilirken, bütçenin denk olmama nedenleri masaya yatırıldı. Sarı-lacivertli yöneticiler ''kur artışını'' birinci neden olarak gösterdi.

Yine Fotospor'un söz konususu iddiasında Lisans talimatını yürürlüğe sokan TFF'nin yüzde 20'nin üzerinde harcama yapan ve yüzde 30 harcama barajına yaklaşan Fenerbahçe'ye Kasım ayı içinde "puan silme riski altında olduğu" uyarısını yaptığı iddia edilmişti. 

TFF gün içinde resmi internet sitesinden söz konusu bu iddiaları yalanlayan bir açıklama yaptı. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.