comScore

Şili - Kamerun maçı saat kaçta, hangi kanalda?

17 Haziran 2017, Cumartesi 21:15
Şili - Kamerun maçı saat kaçta, hangi kanalda?

Şili ile Kamerun, FIFA Konfederasyon Kupası'nda karşı karşıya geliyor. Şili - Kamerun maçı saat kaçta, hangi kanalda? Detaylar haberimizde...

FutbolArena - Şili ile Kamerun, Rusya'da düzenlenen Konfederasyon Kupası maçında karşı karşıya geliyor. Şili ve Kamerun'un yer aldığı B grubunda Almanya ve Avusturalya da yer alıyor.


Şili - Kamerun arasında oynanan maçlar


Son Copa Amerika yani Güney Amerika şampiyonu Şili ile son Afrika Uluslar Kupası şampiyonu Kamerun, Konfederasyon Kupası'nda karşı karşıya gelecek. 

Daha önce 2 kez karşılaşan iki takım arasında oynanan ilk maç Fransa 1998 Dünya Kupası'nda 0-0 berabere bitmişti. 2. maç ise 2000 Olimpiyat oyunlarındaydı ve Kamerun bu maçı 2-1 kazanmıştı. 
İşte iki ülke arasında oynanan iki maç...

23/06/98    DK    Şili    1 - 1    Kamerun    (1 - 0)
26/09/00    OLMP    Şili    1 - 2    Kamerun    (0 - 0)
 

Konfederasyon Kupası maçları hangi kanalda? Konfederasyon Kupası maçları saat kaçta oynanıyor?


Konfederasyon Kupası'nda iki grup yer alıyor. 8 takım aralarında Mini Dünya Kupası oynuyorlar. 

Dünyadaki 7 kıtanın şampiyonları dışında son Dünya Kupası Şampiyonu da bu kupada yer alırken, Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak olan takım da Mini Dünya Kupası'nda yer alıyor. 

Her Dünya Kupası'ndan bir yıl önce yaz aylarında düzenlenen 'Mini Dünya Kupası' resmi olarak FIFA Konfederasyon Kupası adı ile anılıyor. 2018 Dünya Kupası Rusya'da düzenleneceği için bu yaz Konfederasyon Kupası da Rusya'da düzenleniyor ve açılış maçı da Rusya ile Yeni Zelanda arasında yapılıyor. Turnuvada oynanacak maçlar TRTSpor'dan naklen yayınlanacak.

Yarın ise iki maç oynanacak Avrupa Şampiyonu Portekiz ile Kuzey Amerika şampiyonu Meksika'nın maçı dışında, Afrika Şampiyonu Kamerun ile Copa Amerika yani Güney Amerika şampiyonu Şili de karşı karşıya gelecek.


Kamerun - Şili maçı saat kaçta, hangi kanalda?


Kamerun ile Şili arasında oynanacak müsabaka 18 Haziran Pazar akşamı saat 21.00'de başlayacak. Bu maç TRTSpor'dan naklen yayınlanacak. Bu maçın öncesinde saat 18.00'de de Portekiz - Meksika maçı oynanacak.

FutbolArena haber turu (25 Mayıs 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.