comScore

Servet Yardımcı'ya UEFA Yönetim Kurulu için diğer ülkelerden destek

18 Mart 2017, Cumartesi 00:23
Servet Yardımcı'ya UEFA Yönetim Kurulu için diğer ülkelerden destek

Futbolda bölgesel federasyonlar toplantısında Servet Yardımcı'ya destek kararı çıktı.

FutbolArena - TFF'den yapılan açıklamaya göre; Türkiye Futbol Federasyonu adına Başkan Yıldırım Demirören, 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, Yönetim Kurulu Üyesi Alaattin Aykaç ve Genel Sekreter Kadir Kardaş'ın katıldığı Bölgesel Federasyonlar Toplantısı, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde yapıldı.

SERVET YARDIMCIYA DESTEK

Toplantıya TFF heyetinin yanı sıra Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Hırvatistan, Makedonya, Karadağ, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Yunanistan futbol federasyonlarının başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve genel sekreterleri katıldı.

Toplantı sonucunda, toplantıya katılan ülke federasyonları ve bir sonraki bölgesel toplantıda resmen yer alma hakkına sahip olacak Kosova Futbol Federasyonu da  dahil olmak üzere 14 ülke federasyonu, TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı'nın UEFA Yönetim Kurulu Üyeliği için adaylığına destek vereceğini yazılı olarak belirtti.

Toplantıda ayrıca, Arnavutluk Futbol Federasyonu Başkanı Armand Duka'nın da UEFA Yönetim Kurulu Üyesi olmak için adaylığının 14 ülke federasyonu tarafından desteklendiği yazılı olarak ifade edildi.

UEFA Yönetim Kurulu Üyesi olarak 4 sene boyunca görev yapacak 8 ismin seçimle belirleneceği UEFA Kongresi, 5 Nisan 2017'de Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yapılacak.

ŞENES ERZİK'TEN SONRA 2. TÜRK

TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı seçimler sonrası yönetime girmesi halinde Şenes Erzik'in ardından UEFA yönetiminde görev alacak 2. Türk olacak. FutbolArena'nın TFF kaynaklarından aldığı bilgiye göre Servet Yardımcı'nın yönetime girme ihtimali neredeyse kesin. 

FIFA Konseyinde UEFA'yı temsil edecek üyelerin de belirleneceği kongrede, UEFA Başkanı, yönetim kurulu ve komite başkanlarının yıllık faaliyet raporları, 2015-2016 döneminin mali açıdan ibrası ve 2017-2018 dönemi bütçesi onaya sunulacak.

FutbolArena akşam haberleri (23 Mayıs 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.