comScore

Serenay Aktaş: 'Gol attığım zaman tribünlerden bana...'

25 Mart 2018, Pazar 19:53

Oyuncu ve aynı zamanda bir dönem kadın futbolunda yıldızı parlayan Serenay Aktaş yeşil sahalarda yaşadıklarına dair samimi açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Survivor'ın eski yarışmacılarından ve aynı zamanda oyuncu olan Serenay Aktaş, Antalyaspor'da oynadıktan sonra Beşiktaş'a transfer olmuş ve sonrasında oyunculuk kariyeri nedeniyle futbolu bırakma kararı almıştı. Son olarak Kanal D'de Meryem Dizisi'nde boy gösteren Serenay Aktaş, futbol oynadığı dönemlerle ilgili Posta Gazetesi'ne bir röportaj verdi. 

Futboldan para kazanamayınca mı oyuncu olmaya karar verdin?
O yüzden değil. Harçlığımı çıkarabiliyordum ama çok sakatlık oluyordu. Oyunculuğa gelince... Aslında çekingen bir kızdım ama ilk rolümde baktım ki hiç utanmıyorum, rahat rahat oynuyorum ve keyif de alıyorum. Kabuğumu kırdı ve o histen sonra, “Bu işin peşinden gideceğim, ne gerekiyorsa yapacağım” dedim. Futbola veda ettim.Futbola erkek sporu derler. Sen buna katılıyor musun?

Sertliğinden dolayı öyle görülüyor. Bizler daha narin varlıklarız ya... Ama futbol oynarken daha güçlü hissediyorsun, mıy mıy bir kadın olmuyorsun.

Sen gol attığında nasıl tezahürat ediyorlardı?

“Bebeğim yine yaptı yapacağını” diyorlardı. “Sen gel bana, sabah çalan alarmım ol, seni hiç ertelemeyeceğim” falan. Onların bağırması dikkatimi dağıtıryordu. (Gülüyor).


Serenay Aktaş kimdir?


Serenay Aktaş, 1 Ekim 1993 tarihinde İstanbul, Bakırköy'de doğmuştur. Babası sinema makinisti, annesi ise aşçıdır. Bir abisi vardır. Henüz okuldayken tiyatro ile ilgili çalışmalarda yer aldı. 15 yaşında Zeytinburnuspor‘da kadın futbol takımında lisanslı olarak İki sezon görev alan yetenekli bir futbolcu, daha sonra İki sezon Fatih Vatan Lisesi'nde futbol oynadıktan sonra en son olarak bir sezon 1207 Antalyaspor'da kadın futbol takımında görev yaptı.

OYNADIĞI FİLMLER

Filmleri :
2014 – Çılgın Dersane 3 (Sinema Filmi)
2013 – Bir Varmış Bir Yokmuş (Ece Hanım Konağı)(Sinema Filmi)
2012 – 2013 – Muhteşem Yüzyıl (3. V3 4. Sezon) (dizi)
2011 – Arka Sıradakiler (dizi)
2011 – Şüphe (dizi)
2011 – Kalbim Seni Seçti(dizi)
2011 – Yahşi Cazibe(dizi)
2011 – Alemin Kıralı(dizi)
2010 – Türk Malı (dizi)
2010 – Umut yolcuları (dizi)
2010 – Kanıt (dizi)

Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.