comScore

Rıdvan Dilmen'den TFF Başkanlığı açıklaması

29 Kasım 2016, Salı 23:47
Rıdvan Dilmen'den TFF Başkanlığı açıklaması

Geçtiğimiz hafta TFF Başkanlığına aday olacağını açıklayan Rıdvan Dilmen konu hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, TRTSpor'un canlıı yayınında yaptığı açıklamada TFF Başkanlığına aday olduğunu bir kez daha açıkladı. 


Rıdvan Dilmen: "'Futbolcudan bir şey olmaz' söylemini yıkmak için adım attım"


"Allah sağlık verdiği sürece hayatta her şey olur" diyen Rıdvan Dilmen, "Tabii ki hayallerimizde hep vardı ama gerçekçi bir hayal değildi o. Son günlerde hatta son yıllarda "Bu futbolculardan bir şey olmaz" söylemini yıkmak konusunda bir adım atmış oldum. 

"Ben, konuştuğum zaman ciddiye alınan biriyim." diyen Dilmen neden 2019 tarihini verdiğini de açıkladı. "Federasyon 2019'a kadar görevine devam edecek. Biz de elimizden geldiği kadarıyla Federasyonumuzun yanındayız, tabii ki eleştirilerimiz de olacak ama onlar bizim dostlarımız ve futbola en iyi şekilde hizmeti vermeye çalışan insanlar... Ben bu işi bir futbolcunun da yapabileceğini, Avrupa ve dünyada birçok örneği olduğu gibi Türkiye'de de yapılabileceği konusunda bir çıkış yaptım ve bu çıkışımın arkasındayım. Hayırlısı olur ve Allah da nasip ederse böyle bir işte olurum." ifadelerini kullandı.


"Benim gibi hatta benden iyi yapabilecek eski futbolcu arkadaşlar da var"


"TFF Başkanlığını benim gibi hatta benden daha iyi yapabilecek arkadaşlarımız da var" diyen Dilmen "Şunun da altını çizelim, eski futbolcu olmak, iyi yönetici olmayı sağlamaz ama kendimde o yeterliliği görüyorum. Ekibimde herkes de eski futbolcu olmayacak. Örneğin 4 tanesi eski futbolcu olabilir, yabancı dili olan, kültürlü, insan ilişkileri iyi olan isimler olabilir. Bunun dışında %70'inin de ekonomisti olacak, hukukçusu olacak, iş adamı da olacak. Mesela şuan Federasyonumuzda tamamen iş adamı olan arkadaşlarımız var." şeklinde konuştu ve Fatih Terim'in sporcu kimliğiyle tek başına kaldığını söyledi. 


Rıdvan Dilmen: Başkan diye çağırılmak hoşuma gitti


Beşiktaş'ın Benfica maçına Federasyon Başkanvekili Servet Yardımcı ile gittiğini anlatan Dilmen, "Yoldan geçen taraftarların bana, fotograf çektirmeden önce "Başkanım" diye seslenmesi hoşuma gitti" dedi.
Dilmen "Ben aday olduğumu söyledim. Benim ağzımdan laf bir kere çıkar." diyen Dilmen, "Mesele Rıdvan Dilmen meselesi de değil. O gün başka bir arkadaşımız aday olur, o seçilir, ben onun yanında da olurum." şeklinde konuştu.

 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.