comScore

Galatasaray Galatasaray

Rakamlar Galatasaray diyor!

10 Şubat 2014, Pazartesi 21:17

Sivasspor maçı sonrası istatistiklere bakın Galatasaray'ı Arena'da yeneriz diyen Aziz Yıldırım'ın aksine, istatistiklerde ibre Galatasaray'ı gösteriyor.

FutbolArena Özel - Galatasaray ile oynayacakları kritik maç öncesi, önceki gün açıklamalarda bulunan ve "istatistiklere bakın, Arena'da Galatasaray'ı yeneceğiz"diyen Aziz Yıldırım'ın aksine, rakamlar Galatasaray'ı işaret ediyor.

Ezeli rekabette Galatasaray ile kendi sahası dışında 154 maça çıkan ve bu maçların sadece 38'ini yani %24'ünden 3 puan alabilen Fenerbahçe, rakibine 68 maçta boyun eğdi. %44 kazanma yüzdesine sahip olan Galatasaray, 48 maçtan ise beraberlikle ayrıldı. İki ekibin toplamda oynadıkları 376 maçta ise %38'lik yani 143 galibiyet ile Fenerbahçe üstünlüğü bulunuyor.
 
SARACOĞLU DIŞINDA YÜZÜ GÜLMÜYOR

Şükrü Saracoğlu dışında Galatasaray'a üstünlük sağlayamayan Fenerbahçe'nin istatistiklere göre TT Arena'da kazanma ihtimali düşük. Kendi sahası dışında ligde Galatasaray ile 56 maça çıkan Fenerbahçe bu maçların 14'ünü kazanabildi. 21 maç ise Galatasaray'ın üstünlüğü ile tamamlandı. 2010 yılında açılan TT Arena'da ise 4 defa karşı karşıya gelen iki ekip 2'şer galibiyet alırken, Galatasaray 7, Fenerbahçe 6 gol attı.
Haber: Taner Karaman

FutbolArena haber turu (20 Haziran 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.