comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Pro lisanssız teknik direktör olur mu?

31 Aralık 2015, Perşembe 15:18
Pro lisanssız teknik direktör olur mu?

Yılmaz Vural'ın pro lisansız antrenörler ile ilgili yaptığı açıklama sonrası futbol camiasında bu durum konuşulmaya başlandı

FutbolArena Detay - Gençlerbirliği'nde sadece 5 gün çalıştıktan sorna görevinden alınan Yılmaz Vural, yaptığı basın toplantısında gündeme bir konu getirdi.

Deneyimli teknik adam, pro lisans diploması olmadan takım çalıştıracan hocalarla ilgili olarak ağır ifadeler kullanmıştı.


Yılmaz Vural'dan sert sözler


Yılmaz Vural, yaptığı açıklamal, "Bazı şeylerin kurallaşmaması antrenörlüğün yerlerde sürünmesine neden oluyor. Güvenç Kurtar, Giray Bulak gibi isimler prensipleri var diye takım çalıştırmıyor. Bazıları da futbolu bıraktıktan sonra lisans almadan takım çalıştırıyor. Bu mesleğe saygılı olmak gerekiyor. Sırf top oynadı diye antrenör olunur mu ya?" ifadelerini kullandı.
FutbolArena'nın resmi twitter hesabından yaptığımız ankette futbolseberlere, Eski futbolcuların Pro Lisans diploması almadan takım çalıştırmasını doğru buluyor musunuz? sorusunu yönettik.


İşte halen devam eden anketimizde son durum

FutbolArena akşam haberleri (24 Mayıs 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.
\"Gençlerbirliği
Gençlerbirliği küme düştü! (Kasımpaşa - Gençlerbirliği maç özeti ve golleri) - Gençlerbirliği küme düştü mü?
\"Ümit
Ümit Özat’tan istifa açıklaması ’’Fevri kararlar verilebiliyor’’
", "pro-lisanssiz-teknik-direktor-olur-mu-224078h/", "31 Aralık 2015, Perşembe 15:18", "4835", "Gençlerbirliği", "genclerbirligi"];hbr[1] = [350393, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/genclerbirligi_erkan_sozeriye_emanetgK.jpg", "Gençlerbirliği, Erkan Sözeri’ye emanet", "Spor Toto Süper Lig’den uzun yıllar sonra küme düşen Ankara temsilcisi Gençlerbirliği teknik direktör Erkan Sözeri ile sözleşme imzaladı.", "
FutbolArena - Gelecek sezon Spor Toto 1. Lig’de mücadele edecek olan Gençlerbirliği’nde, Teknik Direktör Erkan Sözeri ile 1+1 yıllık anlaşma sağlandığı açıklandı. 


Gençlerbirliği’nde Erkan Sözeri dönemi


Spor Toto Süper Lig’de 2017-2018 sezonunu 33 puanla 17. sırada bitirerek küme düşen Gençlerbirliği’nde takımın başından ayrılan Ümit Özat’ın yerine Erkan Sözeri’nin getirildiği açıklandı. 
Gençlerbirliği’nin resmi sitesinden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle: 

"Yeni sezon öncesinde teknik direktör arayışlarını tamamlayan kulübümüz, Erkan Sözeri ile anlaşmaya vardı. 1992 - 1998 yılları arasında kulübümüzde forma giyen ve takım kaptanlığımızı da yapan Teknik Direktörümüz Erkan Sözeri ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladık. Anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz."
Spor Toto 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Spor Toto 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.
", "genclerbirligi/genclerbirligi-erkan-sozeriye-emanet-350393h/", "23 Mayıs 2018, Çarşamba 20:21", "1", "Gençlerbirliği", "genclerbirligi"];hbr[2] = [350354, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/genclerbirliginin_yeni_teknik_direktoru_erkan_sozeri_mi_olacakAK.jpg", "Gençlerbirliği’nin yeni teknik direktörü Erkan Sözeri mi olacak?", "Erkan Sözeri, Gençlerbirliği ile anlaştığı yönündeki iddialara açıklık getirdi.", "
FutbolArena - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’nde sözleşmesi sona erecek olan Teknik Direktör Erkan Sözeri, "Gençlerbirliği’nden bana direkt gelen bir teklif yok” dedi.


Gençlerbirliği yeni teknik direktörü kim olacak?


Spor Toto 1. Lig’de Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü ile sözleşmesi sona erecek olan Teknik Direktör Erkan Sözeri, Gençlerbirliği ile anlaştığı yönündeki iddialara cevap verdi. Sözeri, İhlas Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada "Hiç kesinleşmiş bir şey yok. Görüşme olacağı belli değil. Ben de dolaylı yoldan duydum. Net bir şey yok. Bana Gençlerbirliği’nden direkt gelen bir teklif de yok" şeklinde konuştu. 

ÜMİT ÖZAT GÖNDERİLMİŞTİ
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav, teknik direktör Ümit Özat ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdıklarını söylemiş ve "Teknik direktörümüz Ümit Özat ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Kendisine ve ekibine, gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür ederiz. Tüm ekibe, bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar dileriz." şeklinde konuşmuştu.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena’da!

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.
", "genclerbirligi/genclerbirliginin-yeni-teknik-direktoru-erkan-sozeri-mi-olacak-350354h/", "23 Mayıs 2018, Çarşamba 13:12", "1", "Gençlerbirliği", "genclerbirligi"];hbr[3] = [350015, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/genclerbirligine_arda_cakmaktan_yonetime_cagri0T.jpg", "Gençlerbirliği’ne Arda Çakmak’tan yönetime çağrı", "Gençlerbirliği Kulübü Başkanlığı’na aday olan Arda Çakmak ve ekibi, mevcut yönetimin genel kurulu bir an önce toplamasını istedi.", "
FutbolArena - Spor Toto Süper Lig’de 29 yıl aradan sonra küme düşen Gençlerbirliği’nde yönetime sert bir eleştiri geldi. Gençlerbirliği Kulübü Başkanlığı’na aday olan Arda  Çakmak ve 9 kişilik ekibi, mevcut yönetimin genel kurulu toplaması yönünde uyarıda bulundu.

İŞTE O AÇIKLAMA
"Polemiği Bırakın, Olağan Genel Kurulu Toplayın!

Dün, yani 18 Mayıs 2018 günü, Gençlerbirliği Spor Kulübü duayen başkanı İlhan Cavcav’ın isminin verildiği 2017-2018 sezonunda son maçını oynayarak Süper Lig’e 29 sene sonra veda etti. Yıllarca unutulmayacak bu başarısızlık Gençlerbirliği’nin yıllarca birikmiş öz kaynaklarının neredeyse sıfırlanması pahasına yaşandı.

Daha Ekim ayında şu yaşananları öngörüp kulübü Olağanüstü Genel Kurula götürmek isteyenler kaydedilen yeni üyelerle engellendi. Sözleşmeli
futbolculardan kimi annesinin hastalığını bahane ederek ülkesine kaçtı bir başkası ayda 80 bin lira almasına rağmen yabancı sınırlamasına
takıldığı ve başka bir takıma transfer edilemediği için Beştepe tesislerinde vakit geçirdi. Hiç bir transfer hiç bir ciddi planlamanın sonucu olarak yapılmadı.

Kulüp her türlü mecrada bir iletişim faciası olarak sadece sahadaki takımdan sorumlu bir elemanla temsil edildi. Gereksiz polemikler yaratmak, basını tehdit etmek ve yanlışlara muhalif insanları karalamak için son derece kullanışlı bu şahsiyetin hipnozuyla bütün sezon uyuyanların nasıl körleştiklerine ise kulüpten gelen dünkü açıklamayla şahit olmuş durumdayız.

Bizler, yani bu metnin altında imzası bulunanlar, kulübün başkanvekili sıfatıyla yazılmış talihsizlik örneği açıklamayı hayretle karşılıyoruz.

Gençlerbirliği düşmüş ve kasası boşaltılmışken içinde  “şeref, onur, haysiyet, kişilik, zavallı” gibi sözcüklerin geçtiği bir mektupla meselenin kişiselleştirilmesini doğru bulmuyoruz. Gereksiz
polemiklerin, şahsi suçlamaların yapılan büyük yanlışları, herkesin farkında olduğu olguları görünmez kılmasına izin vermeyeceğiz.

Hiç bir kimse Hacettepespor ve Gençlerbirliği Spor Kulüpleri üyelerinin oluşturduğu genel kurullarının üzerinde değildir. Hem Gençlerbirliği’nde hem Hacettepespor’da kimin başkan kimin başkan
vekili olacağına önce Genel Kurul üyeleri sonra da seçilen yönetim kurulu üyeleri karar verir. Ne Hacettepespor Başkanlığını ne Gençlerbirliği başkan vekilliğini bir başka isme teklif etmek, bu
kutlu görevleri sırf polemiğe renk olsun diye pazarlık konusu yapmak o koltukların ikisinde birden oturan kişiye yakışmamıştır.

Başkalarını “koltuk sevdası”yla suçlayan sayın başkan vekiline şunu hatırlatmak isteriz. Gençlerbirliği Spor Kulübü tüzüğü gereği her üç
yılda bir Mayıs ayında Olağan Genel Kurulu’nu toplamak zorundadır. Şu güne kadar bu yasal görevinizi yerine getireceğinize dair bir emare
göremediğimize göre genel kurulda ibra edilmekten, üyelerinize sportif başarısızlığınızın nedenlerini açıklamaktan, demokratik kurallar içinde bir rakiple medenî bir yarıştan kaçıyor yani koltuğunuzdan
kalkmıyorsunuz.

Sizi ciddiyete, başkanvekili olduğunuz Murat Cavcav’ı Gençlerbirliği Spor Kulübü başkanlığına yakışır biçimde önce çalışanının sonra vekilinin arkasında kalmak yerine sorumluluk alarak kamuoyu önüne çıkmaya davet ediyoruz.

Hem Gençlerbirliği camiası hem futbol kamuoyu sizler hakkındaki kararını çoktan vermiştir. Şimdi sıra, ne zaman yaparsanız yapın, o kaçtığınız genel kurula gelmiştir!

Saygılarımızla"

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.
", "genclerbirligi/genclerbirligine-arda-cakmaktan-yonetime-cagri-350015h/", "19 Mayıs 2018, Cumartesi 16:29", "1", "Gençlerbirliği", "genclerbirligi"];hbr[4] = [349964, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/genclerbirligi_10_bursaspor_mac_ozeti_ve_golu0j.jpg", "Gençlerbirliği 1-0 Bursaspor maç özeti ve golü", "Gençlerbirliği, Süper Lig 34. haftasında sahasında Bursaspor’u ağırladı. Başkent ekibi sahadan 1-0 galip ayrıldı. Gençlerbirliği - Bursaspor maç özeti ve golünü izlemek için detaylar haberimizde. ", "
FutbolArena - Süper Lig 34. haftasında Gençlerbirliği sahasında Bursaspor’u ağırladı. Küme düşmesi geçtiğimiz hafta kesinleşen Gençlerbirliği, Süper Lig’e veda maçında Bursaspor ile karşılaştı. Bursaspor ise önceki haftalardan ligde kalmayı garantiledi. Gençlerbirliği - Bursaspor maç özeti ve golleri haberimizde. 


Gençlerbirliği - Bursaspor maçı kaç kaç bitti?


Süper Lig 34. haftasında Gençlerbirliği ile Bursaspor karşı karşıya geldi. Gençlerbirliği - Bursaspor maçında tribünler müsabakaya ilgi göstermezken, Gençlerbirliği 15. dakikada Skuletic’in golüyle 1-0 geçti. İlk yarı ve ikinci yarıda kalan dakikalarda başka gol olmayınca müsabaka bu sonuçla tamamlandı. 

Gençlerbirliği Süper Lig’e galibiyetle veda ederken, bu sezon ligi 33 puanla tamamladı. Bursaspor ise sezonu 39 puanla kapattı. 

Hakemler: Ali Şansalan, Serdar Diyadin, Abdullah Bora Özkara

Gençlerbirliği: Taha Cengiz Demirtaş, Zeki Yavru, Yıldırım Mert Çetin, Luccas Claro, Alper Uludağ, Mehmet Taş, Rahmetullah Berişbek (Dk. 75 İlker Karakaş), Milinkovic, Sessegnon, Manu (Dk. 62 Issah), Skuletic (Dk. 46 Murat Duruer)

Bursaspor: Muhammed Şengezer, Burak Kapacak, Ertuğrul Ersoy (Dk. 46 Onur Atasayar), Rüştü Hanlı, Emre Taşdemir (Dk. 73 Çağatay Yılmaz), Agu, Faty, Furkan Soyalp, Batalla (Dk. 85 Muhammed Emin Sarıkaya), Yusuf Erdoğan, Sinan Bakış

MAÇ ÖZETİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN>>>Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.
", "genclerbirligi/genclerbirligi-10-bursaspor-mac-ozeti-ve-golu-349964h/", "18 Mayıs 2018, Cuma 20:16", "1", "Gençlerbirliği", "genclerbirligi"]; slide[0] = [349944, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/genclerbirligi_bursaspor_bein_sports_canli_sifresiz_izleLJ.jpg", "Gençlerbirliği - Bursaspor beIN Sports canlı şifresiz izle", "Gençlerbirliği ile Bursaspor karşı karşıya geliyor! Süper Lig’de Gençlerbirliği - Bursaspor maçı şifresiz olarak canlı nasıl izlenir sorusunun cevabı haberimizde.", "genclerbirligi/genclerbirligi-bursaspor-bein-sports-canli-sifresiz-izle-349944h/", "18 Mayıs 2018, Cuma 16:45", "Gençlerbirliği"];slide[1] = [349717, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/genclerbirliginde_ilk_aday_hikmet_karaman3l.jpg", "Gençlerbirliği’nde ilk aday Hikmet Karaman", "Gençlerbirliği, Spor Toto Süper Lig’e geçtiğimiz hafta veda ederken Ümit Özat ile yollar ayrılmıştı. Başkent ekibinde teknik direktörlük için ilk aday Hikmet Karaman. Gençlerbirliği’nin yeni hocası kim olacak?", "genclerbirligi/genclerbirliginde-ilk-aday-hikmet-karaman-349717h/", "15 Mayıs 2018, Salı 21:10", "Gençlerbirliği"];slide[2] = [349694, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/genclerbirliginde_umitozat_donemi_sona_erdiht.jpg", "Gençlerbirliği’nde ÜmitÖzat dönemi sona erdi", "Gençlerbirliği’nde teknik direktör Ümit Özat ile yollar ayrıldı.", "genclerbirligi/genclerbirliginde-umitozat-donemi-sona-erdi-349694h/", "15 Mayıs 2018, Salı 16:56", "Gençlerbirliği"];slide[3] = [349438, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/umit_ozattan_olay_sozler_cumhurbaskaninin_takimi_3_kere_kume_dustu_vehb.jpg", "Ümit Özat’tan olay sözler: ’Cumhurbaşkanı’nın takımı 3 kere küme düştü ve...’", "Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Kasımpaşa maçının ardından birbirinden önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. ", "genclerbirligi/umit-ozattan-olay-sozler-cumhurbaskaninin-takimi-3-kere-kume-dustu-ve-349438h/", "12 Mayıs 2018, Cumartesi 19:53", "Gençlerbirliği"];slide[4] = [349435, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/umit_ozattan_genclerbirliginin_kume_dusme_sonrasi_flas_itiraf7x.jpg", "Ümit Özat’tan Gençlerbirliği’nin küme düşme sonrası flaş itiraf", "Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Kasımpaşa maçının ardından açıklamalarda bulundu. ", "genclerbirligi/umit-ozattan-genclerbirliginin-kume-dusme-sonrasi-flas-itiraf-349435h/", "12 Mayıs 2018, Cumartesi 19:04", "Gençlerbirliği"]; var say = goster = 0; var sabitReklam = $("#sabitReklam"); var pos = sabitReklam.offset(); //var pos = ''; var hbrSayi = 0; var hbrBas = ''; var sc = ''; var div3Offset = new Array(); div3Offset[parseInt(hbrSayi)] = parseInt($('#lnk_'+hbrSayi).offset().top)-375; var gosterKontrol = goster; function addScript(div, src, h, w){ document.getElementById(div).innerHTML = ""; var script = document.createElement("iframe"); script.setAttribute('height', h); script.setAttribute('width', w); script.setAttribute('framespacing', '0'); script.setAttribute('frameborder', '0'); script.setAttribute('scrolling', 'no'); script.setAttribute('src', src); document.getElementById(div).appendChild(script); } //addScript("lnk_0", "http://www.futbolarena.com/Reklamlar/HaberDetayLigatus.php", "230px", "100%"); if(isMobile){ document.getElementById('div-gpt-ad-1508941472543-0').style.display = "none" } $(window).scroll(function(){ var scroll2Top = $(window).scrollTop(), div2Offset = $('#hbb_'+say).offset().top, dist = (div2Offset - scroll2Top); if(div3Offset[3] <= scroll2Top){ goster = 4;} else if(div3Offset[2] <= scroll2Top){ goster = 3; } else if(div3Offset[1] < scroll2Top){ goster = 2;} else if(div3Offset[0] < scroll2Top){ goster = 1; }else{ goster = 0; } if(isMobile) { document.getElementById('div-gpt-ad-1508941472543-' + say).style.display = "none" } if (dist <= -25) { if(say < 4){ say++; var sosyalLink = encodeURI(''+hbr[say][5]); var sosyalBaslik = encodeURI(hbr[say][2]); hbrBas = '
'; hbrBas += '
'; hbrBas += '

'+hbr[say][2]+'

'; hbrBas += '
'; hbrBas += ''+hbr[say][6]+''; hbrBas += ''; hbrBas += '
'; hbrBas += ''; hbrBas += '
'; hbrBas += '

'+hbr[say][3]+'
'; hbrBas +='
'; hbrBas += '
'+hbr[say][4]+'

'; hbrBas += '

'; window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'thumbnails-a', container: 'taboola-below-article-thumbnails_'+say, placement: 'Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' }); //hbrBas += ''; /*if(hbr[say][9] == 'galatasaray' || hbr[say][9] == 'fenerbahce' || hbr[say][9] == 'besiktas' || hbr[say][9] == 'trabzonspor' ){ hbrBas += '
'+hbr[say][8]+' transfer haberleri
'; }*/ //hbrBas += ''; //$("#txtLink_"+say).load("text_link_script.php?s="+ Math.random()); hbrBas += '
'; hbrBas +='
'; /*(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');*/ ga('create', 'UA-33310270-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); ga('set', 'location', ''+hbr[say][5]); ga('set', 'title', hbr[say][2]); hbrBas +='comScore'; //$("#alxcnt").load("alexa_counter.php?s="+ Math.random()); _atrk_opts = { atrk_acct:"J8Zpp1IW1d10Y8", domain:"futbolarena.com",dynamic: true}; (function() { var as = document.createElement('script'); as.type = 'text/javascript'; as.async = true; as.src = "https://d31qbv1cthcecs.cloudfront.net/atrk.js"; var s = document.getElementsByTagName('script')[0];s.parentNode.insertBefore(as, s); })(); pp_gemius_hit('cjTg8kuiYxgeluu3FRkeN.TXPzMpGUe_BOuEu1FCANP.p7'); //$("#gmius").load("futbolarena_gemius.php?s="+ Math.random()); //SLoC (function(){ var a=document.getElementsByTagName('script')[0], b=document.createElement('script'); b.async=!0;b.src='//cdn.dimml.io/dimml.js'; a.parentNode.insertBefore(b,a); })(); yaCounter29138695.hit(''+hbr[say][5], {title: hbr[say][2]}); hbrBas +=""; hbrBas +="MTBADVS.InStream.Default.run({\"immediately\":true})"; hbrBas +='
'; $("#lnk_"+(say-1)).after(hbrBas); hbrSayi++; div3Offset[parseInt(hbrSayi)] = parseInt($('#lnk_'+hbrSayi).offset().top)-375; return false; } } if(gosterKontrol != goster){ if(goster != 0 && goster !=1){ $("#deskfive_sagReklam_iframe").attr("src", 'Reklamlar/deskfive_se.php?das='+new Date().getTime()); } history.pushState({ 'haberId': hbr[goster][0] }, hbr[goster][2], hbr[goster][5]); gosterKontrol = goster; //addScript("lnk_"+goster, "http://www.futbolarena.com/Reklamlar/HaberDetayLigatus.php", "230px", "100%"); //addScript("txtLink_"+goster, "http://www.futbolarena.com/text_link_script.html", "100px", "100%"); document.title = hbr[goster][2]; if(typeof googletag !="undefined") googletag.pubads().refresh(); /*if(goster == 0){ googletag.pubads().refresh([slot0]); } else if(goster == 1){ googletag.pubads().refresh([slot1]); } else if(goster == 2){ googletag.pubads().refresh([slot2]); } else if(goster == 3){ googletag.pubads().refresh([slot3]); } else if(goster == 4){ googletag.pubads().refresh([slot4]); }*/ } }); });