comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Porto, Aboubakar'ı aramıyor

17 Ekim 2016, Pazartesi 20:15
Porto, Aboubakar'ı aramıyor

Beşiktaş'taki performansıyla büyük eleştiri alan Vincent Aboubakar'ın kiralık geldiği kulübü de Kamerun'lu futbolcuyu aramıyor.

FutbolArena Detay - Sezon başında Mario Gomez'in ayrılmasının ardından Porto'dan kiralık olarak Beşiktaş'a katılan Vincent Aboubakar henüz oynadığı 7 resmi maçta gol sevinci yaşayamazken, kaçırdığı pozisyonlar yüzünden taraftarın tepkisini çekmişti.

Geçen sezon Porto ile tüm kupalarda 42 maça çıkarken, 18 gol atabilen Aboubakar; Lisandro Lopez, Radamel Falcao, Jackson Martinez gibi forvetlerin ardından Portekiz kulübünde vasatı aşamamıştı.
ANDRE SİLVA'DAN 12 MAÇTA 6 GOL

Porto bu sezon tüm kulvarlarda 12 maça çıkarken, 23 gol atma başarısı gösterirken neredeyse maç başına 2 gol ortalaması tutturdu. Portekiz takımında bu yıl Nuno'nun forvette ilk tercihi olan Andre Silva, çıktığı 12 maçta 6 gol atarken; taraftarın da beğenisini kazandı. Porto'da bir diğer hücum elemanı Jesus Corona'da 10 maçta 3 gol kaydetti.

Geçen sezon tüm kupalarda oynadığı 52 maçta 90 gol atıp, maç başına 1.7 gol ortalamasıyla oynayan Porto, daha şimdiden bu sezon maç başına 1.9 gol ortalaması tutturdu.