comScore

Portekiz- Meksika maçında video hakem Pepe'nin golünü iptal etti (İZLE)

18 Haziran 2017, Pazar 18:31
Portekiz- Meksika maçında video hakem Pepe'nin golünü iptal etti (İZLE)

Portekiz ile Meksika arasında oynanan Konfederasyon Kupası maçında Pepe'nin golü video hakem tarafından geçerli sayılmadı.

FutbolArena - Portekiz, 2017 Konfederasyon Kupası maçında Meksika ile kozlarını paylaştı. Mücadeleye Pepe'nin attığı gol sonrası video hakemin verdiği karar damga vurdu.
 

Pepe'nin Portekiz - Meksika maçında sayılmayan golü izle


Portekiz, 21. dakika gelişen bir pozisyonda Pepe'nin golüyle öne geçti ancak video hakem bu golü ofsayt gerekçesiyle iptal etti. Portekiz cephesi golün iptali sonrasında itiraz etse de video hakemin verdiği karar uygulandı.

Video yardımcı hakem uygulaması, Rusya'da gerçeleşecek olan 2018 Dünya Kupası'nda da kullanılmaya devam edecek. Bu uygulama Dünya Kupası öncesi Konfederasyon Kupası aracılığıyla izleyicilerin beğenisine sunuldu.


Konfederasyon Kupası maçları hangi kanalda? Maçlar saat kaçta?


Konfederasyon Kupası'nda iki grup yer alıyor. 8 takım aralarında Mini Dünya Kupası oynuyorlar. 
Dünyadaki 7 kıtanın şampiyonları dışında son Dünya Kupası Şampiyonu da bu kupada yer alırken, Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak olan takım da Mini Dünya Kupası'nda yer alıyor. 

Her Dünya Kupası'ndan bir yıl önce yaz aylarında düzenlenen 'Mini Dünya Kupası' resmi olarak FIFA Konfederasyon Kupası adı ile anılıyor. 2018 Dünya Kupası Rusya'da düzenleneceği için bu yaz Konfederasyon Kupası da Rusya'da düzenleniyor. Turnuvada oynanacak maçlar TRTSpor'dan naklen yayınlanacak.

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.