comScore

Galatasaray Galatasaray

Nihat Doğan'ı Galatasaray'a kim aldı?

18 Şubat 2015, Çarşamba 16:26
Nihat Doğan'ı Galatasaray'a kim aldı?

Galatasaray'a 2010 yılında üye olan ve Özgecan Aslan tweeti nedeniyle ihracına karar verilen Nihat Doğan için o dönemin başkanı Adnan Polat “başkan kontenjanından üye olmadı” dedi. Sicil Kurulu Başkanı Serdar Eder ise başkan kontenjanı dedi.

FutbolArena Detay - Nihat Doğan'ın Galatasaray'da ihracı kadar 2010 yılında nasıl üye olduğu da tartışma konusu oldu.
 
2010 yılında Adnan Polat'ın başkanlığı sırasında üye olan Nihat Doğan için Polat “başkan kontenjanından üye yapılmadığını” ifade etti.
 
EDER: YÖNETİMİN SEÇTİĞİ 84  KİŞİ ARASINDA NİHAT DOĞAN VAR
 
Galatasaray'da üyelik sürecini anlatan kulüp Sicil Kurulu Başkanı Serdar Eder, Radyospor'da “O dönem sicil kurulunda değildim. O yıl 800'den fazla kişi üyelik için başvuru yapmış. Bunların yarısı kulübe üye yapılmış. Evet Nihat Doğan başkan kontenjanından üye yapılmış diyemem yapılmamış da diyemem. Çünkü Sicil Kurulu üyelik başvurusu yapanlar için bir seçim yapıyor ve o isimleri yönetim kuruluna gönderiyor. Yönetim Kurulu da Sicil Kurulu'nun seçtiği 69 kişiyi değiştiriyor yanına da başkan kontenjanından 15 kişiyi ekliyor ve toplam 84 kişiyi gönderip, Sicil Kurulu'na ‘bunları alacaksın' diyerek yolluyor. Bana göre o 84 kişinin tamamı başkan kontenjanıdır. Dolayısıyla Nihat Doğan, Sicil Kurulu tarafından seçilmeyip, yönetim kurulunda üyeliğe onay verilen 84 kişi arasındadır.” diye konuştu.
 
POLAT NE DEMİŞTİ!
 
Nihat Doğan'ın üyeliği hakkında Hürriyet'e konuşan Eski Galatasaray Başkanı Adnan Polat, her sene Galatasaray Kulübü'ne başkan kontenjanından 15 kişi üye yapılabilir. Yani, başkanın imzası ile bu 15 isim Galatasaray'a üye olabilir. O dönem Galatasaray camiasından  hatırı sayılır bir isim Nihat Doğan'ın başkanlık Kontenjanından üye yapılması için beni aradı. Ama ben bunu kabul etmedim” dedi. 


FutbolArena haber turu (16 Haziran 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.