comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Abdullah Avcı'nın sırrı duran toplar!

15 Şubat 2018, Perşembe 22:37

Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Başakşehir, duran toplardan bulduğu gollerle dikkat çekiyor.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 2017-2018 sezonunda 21 hafta geride kalırken Başakşehir geçen sezon olduğu gibi bu sezon da şampiyonluk yarışındaki takımlardan biri. Başakşehir'i bu yarışta iddialı tutan konuların başında ise duran toplar geliyor. Abdullah Avcı, duran top farkı ile rakiplerine üstünlük kuruyor.


Süper Lig'in duran toplardan en çok gol atan takımları


Penaltıların hesaba katılmadığı Opta verilerine göre Başakşehir tam 13 duran top golü atarak bu alanda zirvede yer aldı. 2. sırada Göztepe ve Fenerbahçe'nin 11 duran top golü bulunurken Göztepe 11 duran top golüne 7 de penaltı golü eklemiş durumda. Süper Lig'in en çok penaltı golü atan takımı da Göztepe.

4. sırayı ise 9'ar duran top golü atan Kayserispor ve Beşiktaş paylaşıyorlar. Bu iki takımdan sonra da 8'er duran top golü atan Galatasaray ve Bursaspor geliyor. 


Trabzonspor'un sorunu duran toplar


Öte yandan bu sezon Süper Lig'de istediği sonuçları alamayan Trabzonspor'un en büyük sorununun duran toplar olduğu görülüyor. Süper Lig'de Galatasaray'dan sonra açık oyunda en çok gol atan takım olan Trabzonspor buna karşın duran toplardan sadece 2 gol atabildi!
Trabzonspor ile birlikte Konyaspor, Antalyaspor ve Alanyaspor da 2 duran top golü ile Süper Lig'in en az duran top golü atan takımları oldular.

Süper Lig Analiz Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Haziran 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.