comScore

Kocaelispor Kocaelispor

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, FutbolArena'ya konuştu

19 Ekim 2016, Çarşamba 18:33
Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, FutbolArena'ya konuştu

FIFA Disiplin Kurulu Kocaelispor'a para cezası verdi. Yeşil siyahlılar borcunu ödemez ise amatör kümeye düşme cezasıyla karşı karşıya kalacak. Bu zor süreci Kocaelispor Başkanı FutbolArena'ya anlattı. 

FutbolArena Röportaj - FIFA, Kocaelispor'dan Kızılyıldız Kulubü'ne olan 800 bin Euro'luk borcunu 13 Kasım'a kadar göndermesini istedi.

Ödeme yapılmaması durumunda Kocaelispor'un 6 puanının silineceği, verilecek 2'nci tarihte de verilmediği takdirde amatör kümeye düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalacak. Borçsa Kocaelispor'un en son Süper Lig'de mücadele ettiği 2008-2009 sezonuna ait. Andelkovic, Tutoric ve Jestrovic'in transferinden kaynaklanan borç.
Kulüp Başkanı, üçüncü ligde mücadele eden Kocaelispor için “kasada para yok. Yarın maaş günü onu toparlamaya çalışıyoruz” dedi ve kulübün içinde bulunduğu durumu anlattı. Gelirlerin tamamı hacizli, banka hesaplarında haciz var. Bu çıkmazdan kulüp nasıl çıkacak, son durum ne? 

Kocaelispor Başkanı, bu parayı ödemek için umudunuz var mı sorusuna “İç isyanın olduğu her yerde umut vardır” diye yanıt verdi.

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz FutbolArena'ya anlattı: 

CEZA 8 YILLIK BORÇ NEDENİYLE

“Maalesef geçmiş peşimizi bırakmıyor. 2008'de Süper Lig'e çıktıktan sonra yanlış yönetimler nedeniyle çok kötü günler yaşadık. 5 senede 4 lig düştük. En son gözümüzü açtığımda Bölgesel Amatör Lig'deydik.  Görevi o dönem aldık. Önümüzde yaklaşık 70 milyon TL olan borç tablosu, hacizler, dikili ağacı olmayan, idman sahası, tesis olmayan bir yapı teslim aldık. “

PARA ÖDENMEZSE KÜME DÜŞECEK

“Bu borçların içinde yabancı oyuncu transferlerinden kaynaklanan borçlar da vardı. Biz zaten üç yıldır transfer yasaklı şekilde yolumuza devam ediyoruz. 13 Kasım'a kadar parayı ödeyemezsek 6 puanımız silinecek. Borç ödenmezse FIFA, 13 Kasım'dan sonra yapacağı ilk toplantıda bizi küme düşürecek.”

KASADA PARA YOK

“Yarın maaşları ödememiz  gerekiyor. Bu ödeme için kaynak arıyoruz. Şu anda kasada para yok.”

TÜM GELİRLER HACİZLİ

“Biz maalesef ne federasyon ne de Spor Toto'dan gelirlerimizi alamıyoruz. Çünkü tüm gelirler hacizli. Kendi oluşturduğumuz kaynak ve şehrin bize verdiği samimi destekle 2,5 sene boyunca yürüdük. Kendi dönemimizle ilgili paramız da borcumuz da yok. Her maçımızı 15-20 bin kişi önünde oynuyoruz.”

DESTEK VAR AMA HESAP AÇAMIYORUZ 

“Bu kararı açıklayalı yaklaşık 24 saat oldu. Ülkenin her yerinden nasıl yardımcı oluruz diye destek geldi. Resmi hesaplarımızda haciz olduğu için buraya para yardımı alamıyoruz. Bu tarz bir hesap da açamıyoruz. Kendimiz ne yapabiliriz diye çalışıyoruz. Kocaelispor arması, markası çok önemli. Bu bayrağı yere düşürmeyeceğiz demiştik. Ülkenin desteği bizi çok mutlu etti. Gurur verici.”
 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.