comScore

Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın, FutbolArena'ya konuştu! 'Düdüğünü assın'

21 Mart 2017, Salı 14:06
Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın, FutbolArena'ya konuştu! 'Düdüğünü assın'

Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Karagümrük'ün başkanı Cengiz Günaydın, FutbolArena'ya özel açıklamalar yaptı.

FutbolArena Röportaj - Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta oynanan Anadolu Selçukspor-Karagümrük maçında hakem Levent Balcı'nın kornere giden pozisyonu gol olarak değerlendirmesi spor kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın, konuyla ilgili muhabirlerimizden Ertan Süzgün'e çok özel açıklamalarda bulundu.
 
“SKANDAL BİR KARAR!”

“İŞİN NE TARAFINI ANLATAYIM?”
“Skandal bir maç oldu, skandal bir karar oldu. Çok konuşulan ve gol olmayan aslında gol verdiği karar dışında maçın tamamında ciddi derecede art niyetli bir yönetim sergiledi. Bu aslında hakem değil kural hatası oluyor. Biz hakemler hakkında bir şey söylemedik ama bizim canımız yanıyor. Anadolu Selçukspor deplasmanında 2-0 öne geçtikten sonra üzerimize oyunlar oynandı. Hakem maalesef maçı katletti. Ben burada kendi oyuncularıma, teknik heyetime sinirlerine sahip oldukları için teşekkür ederim. Olacak şey değil. İşin ne tarafını anlatayım bilemiyorum yani?
 
“MAÇIN TEKRAR OYNANMASINI İSTİYORUZ”

“MAÇTA KURAL HATASI YAPILDI”

“Elimizdeki tüm görüntüleri Yıldırım Başkan'a kadar herkese gönderdik. Resmi olarak da maçın tekrar oynanması yani burada bir kural hatası var.  Futbol oyun kurallarının 10. maddesinde çok açık ve net golün tarifi var. Bir pozisyonun gol olabilmesi için topun kale çizgisini, üst direkleri, kale direklerini geçmesi gerekiyor. Kornere giden bir pozisyonun gol verilmesi hakem hatası değil kural hatasıdır. Biz bu maçın yeniden oynanması için TFF'ye başvurumuzu yaptık.
 
“HAKEM LEVENT BALCI DÜDÜĞÜNÜ ASSIN”

Hakem Levent Balcı'nın yan hakemleriyle beraber bu düdüklerini kırıp MHK'ya teslim edip bu işi bırakmaları, başta Türk futbol kamuoyu ve Karagümrük camiasından özür dilemelerini bekliyoruz.
 
“2. LİG'DE CANLI YAYIN İSTİYORUZ”

“TFF ile yayıncı kuruluş konusunda görüşüyoruz. Bir teklif var ama biz bugüne kadar bu durumu açıklamadık. Maçların göz önünde olması için canlı yayınlanması gerektiğine inanıyoruz.”
 
“KONYA CAMİASINDAN HALA AÇIKLAMA GELMEDİ”

“MEVLANA ŞEHRİNE YAKIŞMAZ”

“Konyaspor camiasından bir Fair-Play davranışı bekliyorum. Gol olmayan bir pozisyonda 11 oyuncu sevinerek orta sahaya koştu. 11 oyuncu da bu pozisyonun gol olmadığını gördüğü halde maalesef bunu gol sayarak sevinerek orta çizgiye gittiler. 2 gün oldu Konyaspor'dan ki pilot takımıdır. Konya Selçukspor'dan Fair-Play adına bir açıklama duyamadık. Mevlana şehrine hoşgörü şehrine yakışmayan bir durum. Konyaspor ve Konya Selçukspor Başkanları'ndan bir açıklama bekliyorum. Bu durum onların borcudur.”

FutbolArena haber turu (19 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.