comScore

Galatasaray Galatasaray

Jan Olde Riekerink istifa etmeyecek!

13 Şubat 2017, Pazartesi 09:40
Jan Olde Riekerink istifa etmeyecek!

Galatasaray'da gönderilmesi beklenen Riekerink'in istifa etmeyi düşünmediği öğrenildi.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da Kayserispor mağlubiyeti sonrasında hedefteki isim haline gelen Jan Olde Riekerink'in Florya'daki kaderi bugün yapılacak zirve sonrasında netleşecek.

90 dakikanın bitmesinin ardından Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in sıcağı sıcağına hesap sorduğu Riekerink'in ajandasında kesinlikle 'İSTİFA' gibi bir gündem yok. Herkes gözünü bugün Riekerink konusunda Galatasaray'daki zirveye çevirirken hemen belirtelim Hollandalı görevini bırakmayacak. Bu özel bilgiyi de FutbolArena açıklıyor.
 

Galatasaray'da Riekerink istifa edecek mi?


Riekerink, gönderileceğine dair haberlerin sıklaşması ve 1 haftadır görevden alınacağı iddiaları üzerine Galatasaray Kulübündeki alacaklarını tahsil etmek için harekete geçti. Sarı kırmızılı kulübe yıllık 900 bin Euro karşılığında imza atan Riekerink'in, sezonun geride kalan 6 ayı sonunda önemli bir alacağı olduğu ortaya çıktı.
Riekerink'in,Galatasaray'dan yaklaşık 400 bin Euro alacağını tahsil etmek istediği ve parasının geri kalanı için hafta içinde ödeme talebinde bulunduğu öğrenildi.
 

Levent Nazifoğlu'dan Riekerink açıklaması


Maç sonunda açıklamalarda bulunan yönetici Levent Nazifoğlu, Riekerink ile yola devam edeceklerini belirtti.

"Teknik Direktör Jan Olde Riekerink yerine şu an kimi getirebiliriz?" diye soran Nazifoğlu, "Kim daha faydalı olabilir. Böyle bir değişikliği daha çok zarar getireceğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu. 
Basında adı geçen isimlerden Raşit Çetiner, Hasan Şaş, Abdullah Avcı, Fatih Terim ve Tudor'la da görüşmediklerini belirten Nazifoğlu bu dönemde bir teknik adam değişikliğinin 3-4 hafta kaybettirebileceğini de dile getirdi.

"Hocayla yolları ayırma konusunda görüşme olmuyor. Alternatifleri kendimiz konuşuyoruz ama hocayla bir problemimiz olmadı." diyen Nazifoğlu "Takımımız Sneijder'e çok alışmış, olmayınca takım bocalıyor. Selçuk da olmayınca orada sorumluluk alacak biri bulunmadı." ifadelerini kullandı. 

Nazifoğlu futbolcuları da eleştirirken, "Ödemeler işe yaramadı demek ki rahatladılar" dedi. Galatasaraylı yönetici ayrıca sayılmayan golde de Eren Derdiyok'un hamlesinin faul olmadığını dile getirdi.

FutbolArena haber turu (23 Haziran 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.