comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İhsan Kalkavan hakkında neden yakalama kararı çıkarıldı?

27 Kasım 2016, Pazar 16:32
İhsan Kalkavan hakkında neden yakalama kararı çıkarıldı?

Akşam Gazetesi'nden Özkan Tamirak, İhsan Kalkavan'ın futbol nedeniyle değil, FETÖ'nün finansal baronlarından biri olduğu iddiasıyla arandığını söyledi.

FutbolArena Röportaj - Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden İhsan Kalkavan hakkında çıkarılan yakalama kararı sonrası futbolda FETÖ soruşturmalarının genişleyip genişlemeyeceği merak ediliyor. 

Cemaatin eski iki numarası Nureddin Veren, Fethullah Gülen'in futbolun içine esas olarak İhsan Kalkavan aracılığıyla girdiğini söyledi. Nureddin Veren, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada, "Gülen, futbolun içine İhsan Kalkavan aracılığıyla girdi. Kalkavan 98'de Beşiktaş'a başkan adayı olacaktı. Vaatleri arasında kulübe para vermek vardı. Bir gün Kalkavan geldi ve Gülen, Kalkavan'a neden başkan adayı olup para verdiğini sordu. Kalkavan, Gülen'e "Türkiye'de futbol kulübüne başkan olmak başbakanlık kadar önemli" dedi.
 

İhsan Kalkavan hakkında yakalama kararı neden çıkarıldı?


Akşam Gazetesi Genel Müdürü Özkan Tamirak, İhsan Kalkavan'ın Fethullah Gülen'e yakınlığının bilindiğini ifade ederek FutbolArena TV'ye şu değerlendirmelerde bulundu:
"İhsan Kalkavan şu an Kanada'da. Niye Kanada'da olduğunu şöyle açıklıyor. 'Benim bir dünya turu hayalim vardı bitince döneceğim' diyor ama yalan söylüyor. Yürütülen soruşturmanın iddianamesi yazılıyor. Futbolda FETÖ soruşturması diye ayrı bir dosya yerine FETÖ ile ilgili hazırlanan genel iddianamenin bir bölümünde futbolla ilgili kısımlar da yer alacak. İhsan Kalkavan hakkında çıkarılan yakalama kararı futbolla ilgili değil. Kalkavan'ın FETÖ'nün finans baronlarından biri olduğu iddia ediliyor. FETÖ suçlamasıyla yakalanan insanların birçoğunun finans konusunda İhsan Kalkavan ile görüştüğü biliniyor. Fakat futbolla ilgili bölümlerde de İhsan Kalkavan'ın yer alacağını düşünüyorum."

 

 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.