comScore

Hakan Çalhanoğlu o golü yorumladı!

24 Şubat 2014, Pazartesi 12:57

Hamburg'un yeni teknik direktörü MirkoSlomka'nın ilk maçında Dortmund'u 3-0 yendiği karşılaşmada sonuç kadar Hakan Çalhanoğlu'nun maçın son dakikasında 40 metreden attığı müthiş serbest vuruş golü de konuşuluyor.

FutbolArena - Hamburg'un yeni teknik direktörü Mirko Slomka'nın ilk maçında Dortmund'u 3-0 yendiği karşılaşmada sonuç kadar Hakan Çalhanoğlu'nun maçın son dakikasında 40 metreden attığı müthiş serbest vuruş golü de konuşuluyor. Maçın ertesi günü açıklamalarda bulunan Türk Milli Takımı'nın genç yıldızı bu vuruşları her antrenman sonrası özel olarak çalıştığını ve son dakikadaki bu vuruşu bilinçli olarak kullandığını söyledi. Karşılaşma sonrasında attığı golü videodan en az 50 kere izlediğini ve gece sevinçten zor uyuduğunu belirten Hakan, bu sezon serbest vuruşlardan 3 gol kaydetti. Geçen sezon 3. Lig'de Karlsruhe'de de serbest vuruşlardan 7 gol kaydeden 20 yaşındaki oyuncu Rafael van der Vaart'ın oynadığı maçlarda ise topu Hollandalı kaptanına bırakıyor. “Eğer Rafael oynarsa ona olan saygımdan topu ona bırakıyorum. Topun başında yalnız olmayı seviyorum. Ama kaptanımız geri döndüğünde bunu konuşmamız gerekecek” diyerek sözlerini noktaladı.

Sakatlığı nedeniyle Dortmund karşılaşmasını tribünden izleyen Rafael van der Vaart Bundesliga'da 2007'den bu yana 67 maçta 46 serbest vuruş denemesinden gol çıkartamadı. Hakan Çalhanoğlu'nun bu konudaki yeteneği yeni teknik direktör Mirko Slomka'nın Türk oyuncuyu serbest vuruşlarda 1 numara olması kararını verdirebilir.

Haber: Hüseyin Özkök

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.