comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Yine 'Kanırta Kanırta'

23 Şubat 2014, Pazar 23:27

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman, NTV'de katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman, NTV'de yayınlanan Yüzde 100 programına katıldı.

Fenerbahçe'de görev yaptığı dönem ve sonrasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Kocaman, Süper Lig'de takımların son durumları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Bir süredir futbola ara veren Kocaman, sezon sonunda bir takımla anlaşabileceğinin sinyallerini verdi. 

İşte Kocaman'ın açıklamalarından satır başları;

"DEĞERLİ TEKLİFLER DE GELDİ"

"2 ay boyunca her şeyden uzak bir hayat geçirdim. Ailemle ve bazı arkadaşlarımla zaman geçirdim. Daha sonraki dönemde de yapamadığım şeyleri yaptım. Hem kendime hem de vaki ayıramadığım arkadaşlarıma vakit ayırdım. Fenerbahçe'de görev yapmak hangi alanda olursa olsun çok yorucu bir iş çünkü. Ayrıldıktan 2. ay sonunda tamamen dinlenmiş hale geldim."

"Çok değerli teklifler de geldi. Hepsine teşekkür ediyorum. Ben çok uzun süre zihinsel olarak dinlenmeye temizlenmeye ihtiyacım vardı. Fenerbahçe'de çalıştıktan hemen sonra başka bir kulüpte çalışmak da zor olacaktı. Benim için zirve F.Bahçe'dir. Buradan da kendi irademle ayrıldıktan sonra başka bir takıma gitmek, tutarsızlık olurdu."

"HİÇ DURMADAN ÇALIŞTIM"

"Çünkü gerçekten yorulmuştum. Deyim yerindeyse dükkanı kapattım ve yeni sezonda yeniden açacağım. Yurt dışından da teklifler oldu ama hepsini nazikane bir şekilde geri çevirdim. 29 yıl boyunca hiç durmadan çalıştım ilk kez böyle bir hakkım vardı ve onu kullandım"

"Teknik direktörlük sadece şahsım adına değil tüm teknik adamların işi zor. Tabiki çok zor sürekli maç yapmak, maçlara hazırlanmak, diğer maça hazırlanmak... Genel olarak bu durum böyle. Yoğun mesai, düşünsel mesai gerektiren bir iş. Bu Beşiktaş için de Galatasaray için de böyle. "

"RUH DÜNYAMI KORUMAK İÇİN"

"Görev başındayken televizyon ya da gazetelere çok bakmıyordum çünkü bir zamandan sonra zihinsel kirlilik başlıyordu. Ama görevde değilken herşeyi takip etmeye çalışıyordum. Ben biraz ruh dünyamı korumak için izlememeye ve okumamaya gayret ettim."

"Hata yapmayan insan olmaz. Hele bizim gibi 3 günde bir maç oynayan ve hatalar oyunu futboda hata yapmamaya imkan yok. Çok hata yaptım. Bundan sonra da hata yapacağım. Ama her zaman hatalarımı düzeltmeye çalıştım ve çalışacağım da. İnsanların hatalarıyla yüzleşmemeleri ayıptır. Bu konuda mütevazı olmaya gerek yok. Rakamlarla çok fazla yaşamıyorum ama insanların aklında kalan rakamlar oluyor."

"F.BAHÇE'NİN EN BUHRANLI DÖNEMİNDE"

"Savaş yıllarını vs. bunları bir tarafa bırakırsak modern zamanda Fenerbahçe'nin en buhranlı döneminde çalıştım belki de. Fenerbahçe'nin oyuncu satmak zorunda olduğu bir dönemde çalıştık. Dışarıda olan biten olaylarla ilgili olarak sürekli durum değerlendirmesi yaptık ve bunları da oyunculara aktarabilmek için çaba gösterdik hem de saha içine baktık. Hem ben hem de ekibim için son sene Avrupa Ligi'nde yer almak bizi çok geliştirdi."

"Bugüne kadar konuşmamamın temel sebebi de buydu. Fenerbahçe'ye zarar vermek istemedim. Ağzımdan çıkacak her şeyin çevrilerek bana ve takıma doğru yansıtılmasını istemem. O yüzden zara verici pozisyonda olmak istiyorum.

"Doğru anlatamadık. Beni de belki dinlemediler ama anlatmaya da çalışmadım. Futbolculuğumdan beri vitrinde olan insanlar olduk. Böyle bir hayatımız var. Yapmam gereken işimi yapmak ve bunu anlayabilen, kavrayabilen, kör bakmayaninsanlara sunmaktı."

"ÜLKEMİZDE KOLAY OLMUYOR"

"Millet olarak neden-sonuç bağlantısını kurmadan yalşıyoruz. Son sezona gelmeden önceki süreçte Avrupa'da neler oluyor, neden bizden daha iyiler sorularını sormaya çalıştık. Koşu mesafesi iyi olan ve dayanıklı olan oyunculara yöneldik. Ama bu 1 ayda olacak iş değil. Bir şeyi artık olması gereken yere doğru taşımamız gerekiyordu. Bu ülkemizde kolay olmuyor."

"Geçen sezonun Şampiyonlar Ligi şampiyonu Bayern Munih oldu. Şu anda aynı oyunu Barcelona gibi oynamaya başladılar. Sezonun başından beri iki kenar oyuncusu vardı. Takımı taşıyan, rakibi hırpalayan iki oyuncusu vardı. Robben ve Ribery. Maçtan sonra rakamları alıyorsunuz."

"BİZİM LİGİMİZDE DÜŞÜŞLER VAR"

"11 bin, 12 bin metre koşmuşlar. Toplam koşu mesafelerinde yurt dışıyla yine makas açılmaya başladı. Özellikle bu sezon ve geçen sezon hem Şampiyonlar Ligi hem de bizim ligimizde, anlamlı düşüşler var"

"Biraz daha işin doğru taraflarına doğru eğilmezsek gelecek sezon Avrupa maçlarında bu sıkıntıları göreceğiz ve bir dönem gelecek kumarhanelerdeki 5 topun bir araya gelmesini bekleyeceğiz yine. Doğru jenerasyonu bekleyeceğiz."

"HATALARI GÖRECEĞİZ, DÜZELTECEĞİZ"

"Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde önümüzdeki 10 yıl boyunca 7-8 sefer gruptan çıkmalıydı. Bu yapılanma sürekli yarı final, final oynar durumu değil. 10 yıl düşünüldüğü zaman Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın artık Şampiyonlar Ligi'nde hedef takımlar haline gelmesi gerekiyor. Hataları göreceğiz, düzelteceğiz. Bunu yapamazsak olmaz."

"Fenerbahçe'ye yapılanlar haksızlıktı ve ben bunun sözcülerinden biri oldum. Haklılığımız da şu günlerde ortaya çıkıyor zaten. Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'u kanırta kanıtta yenmek kolay değil, hepsini yendik"

"Biz herkes kadar temiziz diyorum. Şikeyle yaşayacak halimiz yok. Radar kelimesini art niyetli, kendi işlerine geldiği gibi kullananları kınıyorum. Trabzonspor'u anlayabilirim, onlar için bir dava var. Bir şeyleri anlatmaya çalışıyorlar, anlayabiliyorum ama Mehmet Ali Aydınlar'ın seçim konuşmasında böyle bir ifade kullanmasını anlayamıyorum."

"MAÇ BU MAÇ!"

"Başkanın içeride olması başlı başına bir olay. Başkan özel bir takım nedenlerden dolayı içeride değil ki, maç bu maç, oyun. Bizim başkanımızdan bahsetmiyorum, herhangi bir başkan bir örgüt kurmuş ve maç manipülasyonu yapıyor. Tabii ki yasalara uyulur. Ama sahada oynanan bir oyun var."

"Ligi çok yakından takip ediyoruz, ekibimle 15 günde bir buluşup değerlendirme yapıyoruz. Sezon başında takımların daha fazla güçlü başlayacağını bekliyordum. Sezonun ortalarından itibaren takımlar oturdu. Hem ligin sonunun gelmesi hem de pabucun pahalı olmasından da tabiki kaynaklandı. Lig bundan sonra daha da sertleşecek."

"Fenerbahçe, uzun zamandır yakalayamadığı büyük bir fark yakaladı. Bu da takıma ya büyük bir özgüven getirecekti veya rakipleri iştahlandıracaktı. Takımda da oyun ve puan yitimi olacaktı. Rakipleri de iştahlaştıran Fenerbahçe'nin fikstürü oldu. Önümüzdeki 2 ya da 3 hafalık periyod en hassas dönem olarak gözüküyor."

"BEŞİKTAŞ'IN SORUNLARI DAHA FARKLI"

"Beşiktaş'ın sorunları daha farklı gibi. Bütün takımlar içinde ligin ve 2. yarının ilk 4 haftası oyunu daha organize, bütün oynamaya çalışan takımdı. Beşiktaş'ın bu sezon ev sahibi olamaması ve kadrosunun çok fazla geniş olmaması handikap olarak görünüyor."

"Karabükspor'un gelişen bir oyunu var. Eskişehirspor'u her zaman kuvvetli bir takım olarak görüyorum. Bu iki takımı diğer takımlara göre ayrı bir yerde tutuyorum. Kasımpaşa'nın düşüş yaşayacağını düşünüyordum ama 10 maçlık bir düşüş beklemiyordum."

"NASIL İZAH EDERLER BİLMİYORUM"

"Yabancı sınırlamasında bu sayıların nasıl bulunduğunu bilmiyorum. Yapanlar nasıl izah ederler bilmiyorum. Benim teknik direktör olduğum son sezonun başlangıcında 6 Haziran'da lig toplantısı yaptık. Yaklaşık 10 teknik adamlarla birlikte. O toplantıdaki sorulardan birisi yabancı konusuydu. Toplantıyı Ufuk Özeren yönetiyordu. Federasyonun bu konuda bir bilgi bankası olması lazım. Yabancı sınırı 1 olduğunda ne oldu? 2, 3, 4 olduğunda ne oldu?"

"Bizim yasakçı anlayışımızla aslında olması gereken böyle yasakçılık. Başka türlü yetiştiremiyoruz. Sınırsız yabancıya izin verdiğimiz zaman kolayı seçme alışkanlığımızdan dolayı herkes için geçerli bu; Dünyanın her yerinden oyuncular buraya gelecektir. Bunun sonucunda da nasıl bir ortam olur bilemiyorum. Bu da bizi uzun yıllar çökertecek gibi görünüyor. Sadece tahmin etmeye çalışıyorum."

"Bir takım kıstlamalarla yabancı sayısının sınırlı olması gerektiğini düşünüyorum ama 10 yabancıya izin varken 4'ünün neden tribünde olduğunu anlamıyorum. Bir sınır belirlensin ve teknik adam istediği kadarını sahaya sürsün, istediği kadarını da tribüne göndersin."

 

FutbolArena haber turu (16 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman, NTV’de yayınlanan Yüzde 100 programına katıldı.

Fenerbahçe’de görev yaptığı dönem ve sonrasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Kocaman, Süper Lig’de takımların son durumları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Bir süredir futbola ara veren Kocaman, sezon sonunda bir takımla anlaşabileceğinin sinyallerini verdi. 

İşte Kocaman’ın açıklamalarından satır başları;

"DEĞERLİ TEKLİFLER DE GELDİ"

"2 ay boyunca her şeyden uzak bir hayat geçirdim. Ailemle ve bazı arkadaşlarımla zaman geçirdim. Daha sonraki dönemde de yapamadığım şeyleri yaptım. Hem kendime hem de vaki ayıramadığım arkadaşlarıma vakit ayırdım. Fenerbahçe’de görev yapmak hangi alanda olursa olsun çok yorucu bir iş çünkü. Ayrıldıktan 2. ay sonunda tamamen dinlenmiş hale geldim."

"Çok değerli teklifler de geldi. Hepsine teşekkür ediyorum. Ben çok uzun süre zihinsel olarak dinlenmeye temizlenmeye ihtiyacım vardı. Fenerbahçe’de çalıştıktan hemen sonra başka bir kulüpte çalışmak da zor olacaktı. Benim için zirve F.Bahçe’dir. Buradan da kendi irademle ayrıldıktan sonra başka bir takıma gitmek, tutarsızlık olurdu."

"HİÇ DURMADAN ÇALIŞTIM"

"Çünkü gerçekten yorulmuştum. Deyim yerindeyse dükkanı kapattım ve yeni sezonda yeniden açacağım. Yurt dışından da teklifler oldu ama hepsini nazikane bir şekilde geri çevirdim. 29 yıl boyunca hiç durmadan çalıştım ilk kez böyle bir hakkım vardı ve onu kullandım"

"Teknik direktörlük sadece şahsım adına değil tüm teknik adamların işi zor. Tabiki çok zor sürekli maç yapmak, maçlara hazırlanmak, diğer maça hazırlanmak... Genel olarak bu durum böyle. Yoğun mesai, düşünsel mesai gerektiren bir iş. Bu Beşiktaş için de Galatasaray için de böyle. "

"RUH DÜNYAMI KORUMAK İÇİN"

"Görev başındayken televizyon ya da gazetelere çok bakmıyordum çünkü bir zamandan sonra zihinsel kirlilik başlıyordu. Ama görevde değilken herşeyi takip etmeye çalışıyordum. Ben biraz ruh dünyamı korumak için izlememeye ve okumamaya gayret ettim."

"Hata yapmayan insan olmaz. Hele bizim gibi 3 günde bir maç oynayan ve hatalar oyunu futboda hata yapmamaya imkan yok. Çok hata yaptım. Bundan sonra da hata yapacağım. Ama her zaman hatalarımı düzeltmeye çalıştım ve çalışacağım da. İnsanların hatalarıyla yüzleşmemeleri ayıptır. Bu konuda mütevazı olmaya gerek yok. Rakamlarla çok fazla yaşamıyorum ama insanların aklında kalan rakamlar oluyor."

"F.BAHÇE’NİN EN BUHRANLI DÖNEMİNDE"

"Savaş yıllarını vs. bunları bir tarafa bırakırsak modern zamanda Fenerbahçe’nin en buhranlı döneminde çalıştım belki de. Fenerbahçe’nin oyuncu satmak zorunda olduğu bir dönemde çalıştık. Dışarıda olan biten olaylarla ilgili olarak sürekli durum değerlendirmesi yaptık ve bunları da oyunculara aktarabilmek için çaba gösterdik hem de saha içine baktık. Hem ben hem de ekibim için son sene Avrupa Ligi’nde yer almak bizi çok geliştirdi."

"Bugüne kadar konuşmamamın temel sebebi de buydu. Fenerbahçe’ye zarar vermek istemedim. Ağzımdan çıkacak her şeyin çevrilerek bana ve takıma doğru yansıtılmasını istemem. O yüzden zara verici pozisyonda olmak istiyorum.

"Doğru anlatamadık. Beni de belki dinlemediler ama anlatmaya da çalışmadım. Futbolculuğumdan beri vitrinde olan insanlar olduk. Böyle bir hayatımız var. Yapmam gereken işimi yapmak ve bunu anlayabilen, kavrayabilen, kör bakmayaninsanlara sunmaktı."

"ÜLKEMİZDE KOLAY OLMUYOR"

"Millet olarak neden-sonuç bağlantısını kurmadan yalşıyoruz. Son sezona gelmeden önceki süreçte Avrupa’da neler oluyor, neden bizden daha iyiler sorularını sormaya çalıştık. Koşu mesafesi iyi olan ve dayanıklı olan oyunculara yöneldik. Ama bu 1 ayda olacak iş değil. Bir şeyi artık olması gereken yere doğru taşımamız gerekiyordu. Bu ülkemizde kolay olmuyor."

"Geçen sezonun Şampiyonlar Ligi şampiyonu Bayern Munih oldu. Şu anda aynı oyunu Barcelona gibi oynamaya başladılar. Sezonun başından beri iki kenar oyuncusu vardı. Takımı taşıyan, rakibi hırpalayan iki oyuncusu vardı. Robben ve Ribery. Maçtan sonra rakamları alıyorsunuz."

"BİZİM LİGİMİZDE DÜŞÜŞLER VAR"

"11 bin, 12 bin metre koşmuşlar. Toplam koşu mesafelerinde yurt dışıyla yine makas açılmaya başladı. Özellikle bu sezon ve geçen sezon hem Şampiyonlar Ligi hem de bizim ligimizde, anlamlı düşüşler var"

"Biraz daha işin doğru taraflarına doğru eğilmezsek gelecek sezon Avrupa maçlarında bu sıkıntıları göreceğiz ve bir dönem gelecek kumarhanelerdeki 5 topun bir araya gelmesini bekleyeceğiz yine. Doğru jenerasyonu bekleyeceğiz."

"HATALARI GÖRECEĞİZ, DÜZELTECEĞİZ"

"Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde önümüzdeki 10 yıl boyunca 7-8 sefer gruptan çıkmalıydı. Bu yapılanma sürekli yarı final, final oynar durumu değil. 10 yıl düşünüldüğü zaman Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın artık Şampiyonlar Ligi’nde hedef takımlar haline gelmesi gerekiyor. Hataları göreceğiz, düzelteceğiz. Bunu yapamazsak olmaz."

"Fenerbahçe’ye yapılanlar haksızlıktı ve ben bunun sözcülerinden biri oldum. Haklılığımız da şu günlerde ortaya çıkıyor zaten. Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’u kanırta kanıtta yenmek kolay değil, hepsini yendik"

"Biz herkes kadar temiziz diyorum. Şikeyle yaşayacak halimiz yok. Radar kelimesini art niyetli, kendi işlerine geldiği gibi kullananları kınıyorum. Trabzonspor’u anlayabilirim, onlar için bir dava var. Bir şeyleri anlatmaya çalışıyorlar, anlayabiliyorum ama Mehmet Ali Aydınlar’ın seçim konuşmasında böyle bir ifade kullanmasını anlayamıyorum."

"MAÇ BU MAÇ!"

"Başkanın içeride olması başlı başına bir olay. Başkan özel bir takım nedenlerden dolayı içeride değil ki, maç bu maç, oyun. Bizim başkanımızdan bahsetmiyorum, herhangi bir başkan bir örgüt kurmuş ve maç manipülasyonu yapıyor. Tabii ki yasalara uyulur. Ama sahada oynanan bir oyun var."

"Ligi çok yakından takip ediyoruz, ekibimle 15 günde bir buluşup değerlendirme yapıyoruz. Sezon başında takımların daha fazla güçlü başlayacağını bekliyordum. Sezonun ortalarından itibaren takımlar oturdu. Hem ligin sonunun gelmesi hem de pabucun pahalı olmasından da tabiki kaynaklandı. Lig bundan sonra daha da sertleşecek."

"Fenerbahçe, uzun zamandır yakalayamadığı büyük bir fark yakaladı. Bu da takıma ya büyük bir özgüven getirecekti veya rakipleri iştahlandıracaktı. Takımda da oyun ve puan yitimi olacaktı. Rakipleri de iştahlaştıran Fenerbahçe’nin fikstürü oldu. Önümüzdeki 2 ya da 3 hafalık periyod en hassas dönem olarak gözüküyor."

"BEŞİKTAŞ’IN SORUNLARI DAHA FARKLI"

"Beşiktaş’ın sorunları daha farklı gibi. Bütün takımlar içinde ligin ve 2. yarının ilk 4 haftası oyunu daha organize, bütün oynamaya çalışan takımdı. Beşiktaş’ın bu sezon ev sahibi olamaması ve kadrosunun çok fazla geniş olmaması handikap olarak görünüyor."

"Karabükspor’un gelişen bir oyunu var. Eskişehirspor’u her zaman kuvvetli bir takım olarak görüyorum. Bu iki takımı diğer takımlara göre ayrı bir yerde tutuyorum. Kasımpaşa’nın düşüş yaşayacağını düşünüyordum ama 10 maçlık bir düşüş beklemiyordum."

"NASIL İZAH EDERLER BİLMİYORUM"

"Yabancı sınırlamasında bu sayıların nasıl bulunduğunu bilmiyorum. Yapanlar nasıl izah ederler bilmiyorum. Benim teknik direktör olduğum son sezonun başlangıcında 6 Haziran’da lig toplantısı yaptık. Yaklaşık 10 teknik adamlarla birlikte. O toplantıdaki sorulardan birisi yabancı konusuydu. Toplantıyı Ufuk Özeren yönetiyordu. Federasyonun bu konuda bir bilgi bankası olması lazım. Yabancı sınırı 1 olduğunda ne oldu? 2, 3, 4 olduğunda ne oldu?"

"Bizim yasakçı anlayışımızla aslında olması gereken böyle yasakçılık. Başka türlü yetiştiremiyoruz. Sınırsız yabancıya izin verdiğimiz zaman kolayı seçme alışkanlığımızdan dolayı herkes için geçerli bu; Dünyanın her yerinden oyuncular buraya gelecektir. Bunun sonucunda da nasıl bir ortam olur bilemiyorum. Bu da bizi uzun yıllar çökertecek gibi görünüyor. Sadece tahmin etmeye çalışıyorum."

"Bir takım kıstlamalarla yabancı sayısının sınırlı olması gerektiğini düşünüyorum ama 10 yabancıya izin varken 4’ünün neden tribünde olduğunu anlamıyorum. Bir sınır belirlensin ve teknik adam istediği kadarını sahaya sürsün, istediği kadarını da tribüne göndersin."

 

FutbolArena haber turu (16 Haziran 2018)

\"Fenerbahçe
Fenerbahçe tesislerinde Galatasaray marşı!
\"Fenerbahçe
Fenerbahçe kaç transfer yapacak? Comolli teşhisi koydu
", "haber/fenerbahce/114473/0/yine-kanirta-kanirta.html", "23 Şubat 2014, Pazar 23:27", "3362", "Fenerbahçe", "fenerbahce"];hbr[1] = [352224, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201806/b/fenerbahcede_transferde_jorgensen_iddiasiKE.jpg", "Fenerbahçe’de transferde Jörgensen iddiası", "Fenerbahçe’de transfer çalışmaları devam ederken Feyenoord forması giyen Nicolai Jörgensen ismi gündeme geldi. Fenerbahçe’de Nicolai Jörgensen transfer edilecek mi?", "
FutbolArena - Fenerbahçe’de transfer çalışmaları devam ederken Damien Comolli’nin 1 numaralı hoca adayı Philip Cocu’nun beraberinde Nicolai Jörgensen’i de getireceği ifade ediliyor.
 

Fenerbahçe Transfer Haberleri: Fenerbahçe’de Jörgensen transfer edilecek mi? (18 Haziran Pazartesi)


Fenerbahçe transfer haberleri Fenerbahçe’de yeni hoca arayışları tüm hızıyla devam ederken Philip Cocu’nun ismi her geçen gün ağırlık kazanıyor. Önceliği yabancı hocaya veren Fenerbahçe yönetiminde Cocu’nun takımın başına gelmesiyle birlikte Nicolai Jörgensen’in de transfer edileceği belirtiliyor. Fotomaç’ın haberine göre, Cocu’nun, Feyenoord forması giyen ve 2016-17’de 32 karşılaşmada 21 gol atarak Hollanda liginde gol kralı olan Nicolai Jörgensen’i F.Bahçe’de görmek istediği kaydedildi.

\"\"

Nicolai Jörgensen kimdir? Jörgensen’in oynadığı takımlar


Nicalai Jörgensen, Akademisk BK’nin altyapısından yetişti. 2 sezon Bayer Leverkusen’de forma giyen Nicolai Jörgensen, Kopenhag’da da 4 sezon forma giydikten sonra 2016-2017 sezonunda Feyenoord’a transfer oldu. 27 yaşındaki oyuncu geçen sezon 34 maçta 13 gol atarken 3 de asist yaptı.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.
", "fenerbahce/fenerbahcede-transferde-jorgensen-iddiasi-352224h/", "18 Haziran 2018, Pazartesi 10:21", "1", "Fenerbahçe", "fenerbahce"];hbr[2] = [352223, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201806/b/fenerbahcede_giuliano_ve_josef_de_souzaya_cazip_tekliflerkJ.jpg", "Fenerbahçe’de Giuliano ve Josef de Souza’ya cazip teklifler!", "Fenerbahçe’de transfer çalışmaları devam ederken Giuliano ve Josef de Souza’ya sürpriz tekliflerin olduğu ifade ediliyor. Giuliano ve Josef de Souza, Fenerbahçe’den ayrılacak mı? Detaylar haberimizde.", "
FutbolArena - Fenerbahçe’de transfer çalışmaları devam ederken FFP kıskacında olan yönetime bir çıkış kapısı doğdu. Fenerbahçe’nin iki Sambacısı Josef de Souza ve Giuliano’ya tekliflerin olduğu iddia edildi. 
 

Fenerbahçe’de Josef de Souza ve Giuliano satılacak mı? (18 Haziran Pazartesi)


Fenerbahçe transfer haberleri Fenerbahçe’de yeni hoca arayışları ve transfer çalışmaları devam ederken yönetimin kapısı sürpriz bir şekilde çalındı. Josef de Souza ve Giuliano için bazı transfer teklifleri olduğu öne sürüldü. Fotomaç’ın iddiasına göre, Fernandao’yu 3 milyon dolar karşılığında satan Fenerbahçe, takımın as oyuncuları olmasına karşın Giuliano ve Josef’i değerini bulması durumunda satma kararı aldı.

Josef için Premier Lig kulüplerinden 12 milyon Euro civarında teklif geldiği ve Giuliano için de 10 milyon Euro’luk bir öneride bulunulduğu belirtildi.

\"giuliano
 

Giuliano kaç yaşında? Giuliano’nun kariyeri


31 Mayıs 1990’da Brezilya’nın Curitiba bölgesinde doğan Giuliano, 28 yaşındaki oyuncu Parana’da futbola başladı. Genç takımdan sonra 2007’de profesyonel olan Sambacı oyuncu, 2009’da ise Brezilya’nın önde gelen kulüplerinden Internacional’e 4,7 milyon euro karşılığında transfer oldu. Internacional formasıyla başarılı bir grafik çizen Giuliano’nun bir sonraki durağı ise 11 milyon euro karşılığında Dnipro oldu. 2011’den 2014’e dek Dnipro forması giyen ve Kalinic, Boyko gibi isimlerle bir arada oynayan Giuliano, 2014’te ülkesine döndü ve Gremio forması giydi fakat Avrupa’ya geri döndü. Zenit’te başarılı 2 sezon geçiren Giuliano, sezon başında Fenerbahçe’ye geldi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.
", "fenerbahce/fenerbahcede-giuliano-ve-josef-de-souzaya-cazip-teklifler-352223h/", "18 Haziran 2018, Pazartesi 09:57", "1", "Fenerbahçe", "fenerbahce"];hbr[3] = [352211, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201806/b/fb_haberi_fenerbahcede_ali_koctan_uefa_cikarmasi_17_haziran_cumaWR.jpg", "FB Haberi - Fenerbahçe’de Ali Koç’tan UEFA çıkarması (17 Haziran Cuma)", "Fenerbahçe Haberleri okumak ve son dakika Fenerbahçe haberlerini takip etmek için haberimizi okuyabilirsiniz. Fenerbahçe puan durumu, maçları, fikstürü ve birçok bilgi FutbolArena’da.", "
Fenerbahçe Haberleri için en güncel ve doğru gelişmeleri FutbolArena’dan takip edebilirsiniz. Fenerbahçe puan durumu, Fenerbahçe maçları ve Fenerbahçe maçkolik ile ilgili bilgiler haberimizde yer alıyor. 
 

Fenerbahçe Haberleri (Fenerbahçe maçları, puan durumu 17 Haziran Pazar)


Spor Toto Süper Lig’de Fenerbahçe, şampiyonluk ve lig ikinciliği için mücadelesini son maça kadar taşısa da ligi 2. sırada bitirdi.

FENERBAHÇE, CENEVRE’YE GİDİYOR

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç gelecek sezonun planlamasını hazırlarken önündeki en büyük engellerden birisi olan maddi problemleri aşmak amacı ile UEFA yetkilileri ile görüşecek. Sarı lacivertli yönetim gelecek sezonu sıfır zarar ile kapatması gereken Fenerbahçe için UEFA yetkililerinden esneklik isteyecek.

\"\"

GELECEK SEZON ZARAR ETMEMESİ GEREKİYOR

Başta Semih Özsoy olmak üzere bir kaç yönetici ile birlikte UEFA yetkilileri ile görüşecek olan Ali Koç plan ve projelerini anlatarak UEFA ile yeni bir sayfa açmanın yollarını deneyecek. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç seçim sürecinde birçok kez maddi anlamda eşi benzeri görülmemiş bir nakit girişi yapacaklarını açıklamıştı. 
 

Fenerbahçe’de Aykut Kocaman gitti mi? (17 Haziran Pazar)


Fenerbahçeli İşadamları Derneği Başkanı, Güven Güleşçe, Aykut Kocaman döneminini Fenerbahçe’de bittiğini söyledi. Twitter’dan açıklama yapan Güleşçe, "Başkanımız Ali Koç’un arayarak yabancı hoca ileçalışılacağını bildirmesiyle, Aykut Kocaman dönemi sona ermiştir. Yeni dönemin Fenerbahçe’mize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

\"\"

 

Cocu nasıl bir teknik direktör?


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Pierre Van Hooijdonk, "Cocu tercihini dürüst olmam gerekirse şaşırtıcı buluyorum. Ancak bu Cocu için büyük bir fırsat. Cocu da bu fırsatı kullanmak istiyor. Çünkü Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri." diye konuştu. 

\"\"

Cocu için bu tercihin büyük fırsat olduğununu altını çizen Van Hooijdonk, "Türkiye’de Fenerbahçe geçtiğimiz sezon belki kupa kazanamadı ama genel anlamda finale kadar gitti ve kötü bir dönem geçirmedi. Cocu’nun bu sebeple Fenerbahçe’de kazanacağı kupalar kariyerine büyük artılar ekleyecektir. Dolayısıyla kendisini anlıyorum ve ona hak veriyorum." ifadelerini kullandı. 

Sarı lacivertli takımla ilgili gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.
", "fenerbahce/fb-haberi-fenerbahcede-ali-koctan-uefa-cikarmasi-17-haziran-cuma-352211h/", "17 Haziran 2018, Pazar 22:46", "1", "Fenerbahçe", "fenerbahce"];hbr[4] = [352207, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201806/b/fenerbahcede_aykut_kocaman_donemi_sona_erdi_iddiasiJo.jpg", "Fenerbahçe’de Aykut Kocaman dönemi sona erdi iddiası", "Fenerbahçe’de teknik direktörlük konusunda net bir sonuç henüz ortaya çıkmazken Aykut Kocaman döneminin bittiği öne sürüldü. Fenerbahçeli İşadamları Derneği Başkanı Güven Güleşçe’den önemli bir iddia geldi.", "
FutbolArena - Fenerbahçe’de transfer çalışmaları devam ederken teknik direktör konusunda da önemli gelişmeler yaşanıyor. Aykut Kocaman ile yola devam edip etmeme konusunda henüz kararını vermeyen Ali Koç ve yönetimi hakkında önemli bir iddia gündeme geldi.
 

Fenerbahçe’de Aykut Kocaman gitti mi? (17 Haziran Pazar)


Fenerbahçeli İşadamları Derneği Başkanı, Güven Güleşçe, Aykut Kocaman döneminini Fenerbahçe’de bittiğini söyledi. Twitter’dan açıklama yapan Güleşçe, "Başkanımız Ali Koç’un arayarak yabancı hoca ileçalışılacağını bildirmesiyle, Aykut Kocaman dönemi sona ermiştir. Yeni dönemin Fenerbahçe’mize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

\"\"
 

Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü kim olacak?


Öte yandan Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörünün kim olacağı yönündeki belirsizlik ise sürüyor. Sizler için basında çıkan isimleri derledik.
Ersun Yanal: Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un Ersun Yanal ile geçtiğimiz günlerde Bodrum’da görüştüğü iddia edildi. Sarı lacivertlileri bir kez şampiyon yapan Ersun Yanal’a taraftarlar sıcak bakıyor. 

Arsene Wenger: Fenerbahçe’nin Arsenal’den ayrılan Arsene wenger ile görüşme yaptığı iddia edildi. Fakat Fransız teknik adamın bu teklife sıcak bakmadığı öne sürüldü. 

Luis Enrique: Barcelona’da ismini duyuran başarılı teknik adam da adaylar arasında gösterildi. Eski Fenerbahçeli futbolcu Serhat Akın, "Fenerbahçe’nin yeni hocası Luis Enrique olacak" şeklinde bir açıklama yaptı. Fakat Enrique için Chelsea’nin de devrede olduğu yazılıyor.

Zeljko Buvac: Bosna-Hersekli teknik adam, antrenörlük kariyerine futbolu bıraktığı takımı SC Neukirchen’de başladı. 2001 yılında Almanya’da Jurgen Kloop’un yardımcılığını üstlenen hoca sonrasında Kloop ile birlikte Dortmund ve Liverpool’da çalıştı. Bir ay önce Kloop ile olan birlikteliğine son veren Boşnak hoca Fenerbahçe’nin muhtemel hoca adaylarından.

Maurizio Sarri: Napoli’den ayrılan tecrübeli teknik adam için Avrupa’dan teklifler vardı. Chelsea ile anlaşması son anda bozulan Sarri’nin ismi Real Madrid ile de anılıyor.

David Moyes: West Ham United’da görevden ayrılan İskoç teknik adam için Fenerbahçe iddiası ortaya atıldı. David Moyes’un menajeri ve kardeşi de geçtiğimiz günlerde, "Fenerbahçe’de çalışmak onur verir" şeklinde açıklama yaptı. Moyes’un ismi de basında sıkça anılıyor.

Louis van Gaal: Fenerbahçe için son olarak ortaya atılan isim Louis van Gaal oldu. İstanbul’a görüşmeye davet edildiği belirtilen Hollandalı teknik adamın şu anda sarı lacivertli yönetim tarafından ilk aday olduğu öne sürüldü. 

Laurent Blanc: Blanc, 2012 yılında milli takımdaki görevinden ayrıldı. 2013 yılında Fransa’nın güçlü ekiplerinden Paris Saint Germain’in başına geçmiş takımın başında olduğu dönemde 4 Fransa ligi Şampiyonluğu yaşadı. Comolli’nin Sportif Direktör olmasıyla birlikte Fenerbahçe’nin muhtemele teknik adam adayları arasında.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.
", "fenerbahce/fenerbahcede-aykut-kocaman-donemi-sona-erdi-iddiasi-352207h/", "17 Haziran 2018, Pazar 21:59", "1", "Fenerbahçe", "fenerbahce"]; slide[0] = [352207, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201806/b/fenerbahcede_aykut_kocaman_donemi_sona_erdi_iddiasiJo.jpg", "Fenerbahçe’de Aykut Kocaman dönemi sona erdi iddiası", "Fenerbahçe’de teknik direktörlük konusunda net bir sonuç henüz ortaya çıkmazken Aykut Kocaman döneminin bittiği öne sürüldü. Fenerbahçeli İşadamları Derneği Başkanı Güven Güleşçe’den önemli bir iddia geldi.", "fenerbahce/fenerbahcede-aykut-kocaman-donemi-sona-erdi-iddiasi-352207h/", "17 Haziran 2018, Pazar 21:59", "Fenerbahçe"];slide[1] = [352203, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201806/b/fenerbahcede_ali_koc_uefa_ile_gorusecekk4.jpg", "Fenerbahçe’de Ali Koç, UEFA ile görüşecek", "Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Semih Özsoy ve yönetim ile birlikte UEFA yetkilileri ile maddi konular üzerinde bir toplantı gerçekleştirecek.", "fenerbahce/fenerbahcede-ali-koc-uefa-ile-gorusecek-352203h/", "17 Haziran 2018, Pazar 20:43", "Fenerbahçe"];slide[2] = [352192, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201806/b/fenerbahce_yonetimi_phillip_cocunun_menajeri_ile_anlasma_sagladi_phillip_cocu_kimdir_basarilariEs.jpg", "Fenerbahçe yönetimi Phillip Cocu’nun menajeri ile anlaşma sağladı (Phillip Cocu kimdir, başarıları)", "Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Phillip Cocu mu olacak? BeIN Sports verdiği son dakika haberi ile Fenerbahçe yöneitminin Phillip Cocu ile anlaşma sağladığını duyurdu.", "fenerbahce/fenerbahce-yonetimi-phillip-cocunun-menajeri-ile-anlasma-sagladi-phillip-cocu-kimdir-basarilari-352192h/", "17 Haziran 2018, Pazar 17:39", "Fenerbahçe"];slide[3] = [352185, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201806/b/van_hooijdonktan_cocu_sozleri_acikcasi_sasirdim_cunku6w.jpg", "Van Hooijdonk’tan Cocu sözleri: ’Açıkçası şaşırdım çünkü...’", "Fenerbahçe’nin teknik direktörlük görevine getirmeyi düşündüğü isimlerden biri olan Cocu için, Van Hooijdonk ülke basınına önemli değerlendirmelerde bulundu. ", "fenerbahce/van-hooijdonktan-cocu-sozleri-acikcasi-sasirdim-cunku-352185h/", "17 Haziran 2018, Pazar 15:56", "Fenerbahçe"];slide[4] = [352175, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201806/b/fenerbahceye_transferde_golcu_takviyesiV8.jpg", "Fenerbahçe’ye transferde golcü takviyesi", "Son dakika fenerbahçe transfer haberlerini sizler için derledik. Fenerbahçe hakkında bugün basında çıkan transfer iddiaları.", "fenerbahce/fenerbahceye-transferde-golcu-takviyesi-352175h/", "17 Haziran 2018, Pazar 13:11", "Fenerbahçe"]; var say = goster = 0; var sabitReklam = $("#sabitReklam"); var pos = sabitReklam.offset(); //var pos = ''; var hbrSayi = 0; var hbrBas = ''; var sc = ''; var div3Offset = new Array(); div3Offset[parseInt(hbrSayi)] = parseInt($('#lnk_'+hbrSayi).offset().top)-375; var gosterKontrol = goster; function addScript(div, src, h, w){ document.getElementById(div).innerHTML = ""; var script = document.createElement("iframe"); script.setAttribute('height', h); script.setAttribute('width', w); script.setAttribute('framespacing', '0'); script.setAttribute('frameborder', '0'); script.setAttribute('scrolling', 'no'); script.setAttribute('src', src); document.getElementById(div).appendChild(script); } //addScript("lnk_0", "http://www.futbolarena.com/Reklamlar/HaberDetayLigatus.php", "230px", "100%"); if(isMobile){ document.getElementById('div-gpt-ad-1508941472543-0').style.display = "none" } $(window).scroll(function(){ var scroll2Top = $(window).scrollTop(), div2Offset = $('#hbb_'+say).offset().top, dist = (div2Offset - scroll2Top); if(div3Offset[3] <= scroll2Top){ goster = 4;} else if(div3Offset[2] <= scroll2Top){ goster = 3; } else if(div3Offset[1] < scroll2Top){ goster = 2;} else if(div3Offset[0] < scroll2Top){ goster = 1; }else{ goster = 0; } if(isMobile) { document.getElementById('div-gpt-ad-1508941472543-' + say).style.display = "none" } if (dist <= -25) { if(say < 4){ say++; var sosyalLink = encodeURI(''+hbr[say][5]); var sosyalBaslik = encodeURI(hbr[say][2]); hbrBas = '
'; hbrBas += '
'; hbrBas += '

'+hbr[say][2]+'

'; hbrBas += '
'; hbrBas += ''+hbr[say][6]+''; hbrBas += ''; hbrBas += '
'; hbrBas += ''; hbrBas += '
'; hbrBas += '

'+hbr[say][3]+'
'; hbrBas +='
'; hbrBas += '
'+hbr[say][4]+'

'; hbrBas += '

'; window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'thumbnails-a', container: 'taboola-below-article-thumbnails_'+say, placement: 'Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' }); //hbrBas += ''; /*if(hbr[say][9] == 'galatasaray' || hbr[say][9] == 'fenerbahce' || hbr[say][9] == 'besiktas' || hbr[say][9] == 'trabzonspor' ){ hbrBas += '
'+hbr[say][8]+' transfer haberleri
'; }*/ //hbrBas += ''; //$("#txtLink_"+say).load("text_link_script.php?s="+ Math.random()); hbrBas += '
'; hbrBas +='
'; /*(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');*/ ga('create', 'UA-33310270-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); ga('set', 'location', ''+hbr[say][5]); ga('set', 'title', hbr[say][2]); hbrBas +='comScore'; //$("#alxcnt").load("alexa_counter.php?s="+ Math.random()); _atrk_opts = { atrk_acct:"J8Zpp1IW1d10Y8", domain:"futbolarena.com",dynamic: true}; (function() { var as = document.createElement('script'); as.type = 'text/javascript'; as.async = true; as.src = "https://d31qbv1cthcecs.cloudfront.net/atrk.js"; var s = document.getElementsByTagName('script')[0];s.parentNode.insertBefore(as, s); })(); pp_gemius_hit('cjTg8kuiYxgeluu3FRkeN.TXPzMpGUe_BOuEu1FCANP.p7'); //$("#gmius").load("futbolarena_gemius.php?s="+ Math.random()); //SLoC (function(){ var a=document.getElementsByTagName('script')[0], b=document.createElement('script'); b.async=!0;b.src='//cdn.dimml.io/dimml.js'; a.parentNode.insertBefore(b,a); })(); yaCounter29138695.hit(''+hbr[say][5], {title: hbr[say][2]}); hbrBas +=""; hbrBas +="MTBADVS.InStream.Default.run({\"immediately\":true})"; hbrBas +='
'; $("#lnk_"+(say-1)).after(hbrBas); hbrSayi++; div3Offset[parseInt(hbrSayi)] = parseInt($('#lnk_'+hbrSayi).offset().top)-375; return false; } } if(gosterKontrol != goster){ if(goster != 0 && goster !=1){ $("#deskfive_sagReklam_iframe").attr("src", 'Reklamlar/deskfive_se.php?das='+new Date().getTime()); } history.pushState({ 'haberId': hbr[goster][0] }, hbr[goster][2], hbr[goster][5]); gosterKontrol = goster; //addScript("lnk_"+goster, "http://www.futbolarena.com/Reklamlar/HaberDetayLigatus.php", "230px", "100%"); //addScript("txtLink_"+goster, "http://www.futbolarena.com/text_link_script.html", "100px", "100%"); document.title = hbr[goster][2]; if(typeof googletag !="undefined") googletag.pubads().refresh(); /*if(goster == 0){ googletag.pubads().refresh([slot0]); } else if(goster == 1){ googletag.pubads().refresh([slot1]); } else if(goster == 2){ googletag.pubads().refresh([slot2]); } else if(goster == 3){ googletag.pubads().refresh([slot3]); } else if(goster == 4){ googletag.pubads().refresh([slot4]); }*/ } }); });