comScore

Bursaspor Bursaspor

Körüstan: 'Batalla'nın dönmesi...'

11 Şubat 2014, Salı 02:33

Bursaspor Başkanı Körüstan: "Batalla problem olacak bir oyuncu değil. Bu olaylar neden yaşandı anlamıyorum ancak bu süreçten sonra Batalla ile birlikte olmamız mümkün görünmüyor"

Bursaspor Kulübü Başkanı ErkanKörüstan, "Batalla problem olacak bir oyuncu değil. Bu olaylar neden yaşandı anlamıyorum ancak bu süreçten sonra Batalla ile birlikte olmamız mümkün görünmüyor" dedi.

Körüstan, Bursa'da yayın yapanyerel "Olay TV"deki "Final" programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Yönetim olarak Bursaspor'un başına zorlu bir süreçte geçtiklerini, İbrahim Yazıcı'nın ani vefatının ardından gerçekleşen kongre öncesi fazla hazırlanma fırsatıbulamadıklarını söyledi. Göreve geldiklerinde Bursaspor'un 55 tane profesyonelfutbolcusu olduğunu ifade eden Körüstan, bu futbolcuların pek çoğuyla yollarını ayırdıklarını vurguladı. 

Körüstan, göreve geldikten sonrateknik direktör Hikmet Karaman ile devam etme kararı aldıklarını ancak Sırbistan temsilcisi Vojvodina'ya yenilerek UEFA Avrupa Ligi'nden elendikten sonra takımın başına Alman Christoph Daum'u getirdiklerini hatırlatarak, sezona da istedikleri gibi başlayamadıklarını, bununsonucu camiadan tepki gördüklerini bildirdi.

Bir arkadaşının kendisine, "Taraftar yönetimi protesto ediyor, ne diyorsun?" diye sorduğunda, "Bende onların yerinde olsam aynı protestoyu yapardım" diye yanıtladığını ifade eden Körüstan, ancak ligin ilerleyen haftalarında takımın toparlandığınıve 12 maçlık yenilmezlik serisi yakaladıklarını anımsattı.

Körüstan, Galatasaray karşısında alınan farklı yenilgi sonrası yeniden takıma yönelik tepkileroluştuğunu ifade ederek, buna karşın Türkiye Kupası'nda yollarına devam ettiklerinibelirtti. 

Batalla konusuna da değinen Körüstan, Arjantinli yıldız oyuncuyu, peşinpara ve garanti verilmesi halinde isteyen Çin kulübüne verebileceklerini söyledi. 

Körüstan, Batalla'nın kendisinin ayrılmak istediğini, bu konuda teknik heyet ve yönetimin herhangi birkusurunun bulunmadığını ifade ederek "Batalla problem olacak bir oyuncu değil. Bu olaylar neden yaşandı anlamıyorum ancak bu süreçten sonra Batalla ile birlikte olmamız mümkün görünmüyor. Menajeri bize 'Batalla 6 aylığına Çin kulübüne gitmek istiyor' dedi. Ben de acaba, birileri Batalla'ya 'Sen Çin'e git. Biz zaten 6 ay sonra buyönetimi indirir göreve geliriz' diye yöneltiyor mu diye düşünmüyor değilim" diye konuştu.

-Taraftarın protestoları-

Bursaspor'un ligde son oynadıkları ve 1-1 biten Medical Park Antalyaspor maçının ardından yönetim ve Daum'a yönelik "istifa" tezahüratlarına ilişkin ErkanKörüstan, "İstifa seslerinin altında art niyet arıyorum. Birilerini bazıları hala bu yönde yönlendiriyor" değerlendirmesinde bulundu.

"Protestolar Kazım, Daum olayı değil ErkanKörüstan olayı. Bana saldırıyorlardı, baktılar 'tık' yok başkalarına sarmaya başladılar. Bana bağırsınlar ama hocama, futbolcuma bağırmasınlar"diyen Körüstan, şöyle devam etti:

"25 bin kişi de bağırsa biz hocamızın futbolcumuzun arkasındayız ama bizim istediğimiz taraftarımız bizimarkamızda dursun. Bana sabahtan akşama kadar küfretsinler, ben buradayım. Bizi kongre üyeleri göreve getirdi ve Allah'ın izniyle görevimize süremizbitene kadar devam edeceğiz. Bana göre Kazım iyi mücadele etti. Rüzgara karşı attığı şut 120 kilometre hızla gitti. Kazım, çok sevdiği babaannesinincenazesine Bursaspor'un maçı olduğu için gitmedi. Bazı maçlarda sakat olmasına karşıniğneyle oynadı. Bu çocuğa bunlar yapılır mı?"

Körüstan, Batalla ile Kazım ve Tuncay'ınkavgalı olduğuna ilişkin söylentilerin doğruyu yansıtmadığını, Civelli'nin de Bursaspor'da mutlu olmadığına ilişkin söylentilerin dedikodudan ibaret olduğunusöyledi. 

Christoph Daum'un işini çok iyi yaptığını belirten Körüstan, Alman teknik adamıngünün 18 saatini kulüpte geçirdiğini kaydetti. 

-Bursaspor'un borçları-

Bursaspor'un şu anda teknik heyet ve futbolculara borcunun bulunmadığını vurgulayanKörüstan, göreve geldikleri günden beri tüm vergileri ödediklerini ancak geçmiş döneme ilişkin 33 milyon liralık vergi borcu olduğunu, bunun dafaiziyle birlikte 103 milyon lira gibi bir rakama ulaştığını, bu borç için de uzlaşmaya gideceklerinibildirdi.

-Yeni stat-

Bursa Büyükşehir Belediyesitarafından yaptırılan "Timsah Arena" Stadı'nın tüm gelirlerinin Bursaspor'un olacağınailişkin Recep Altepe'den söz aldıklarını anlatan Körüstan, "Stadın gelirleri Bursaspor'a verilmeyecekse ne yapayım bu stadı" dedi.

Körüstan, Altepe'nin çok iyibir Bursaspor taraftarı olduğunu dile getirerek "Stadın gelirleri Bursaspor'un olacak. Onun dışında pek çok projemiz var. Amacımız yakın gelecekte kulübeyıllık 12 ila 16 milyon dolar gelir getirecek projeleri hayata geçirmek" diye konuştu.

FutbolArena haber turu (23 Haziran 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.