comScore

Hayatta kalabilmek için tüm futbolcuları satışa çıkardılar!

26 Şubat 2015, Perşembe 15:17
Hayatta kalabilmek için tüm futbolcuları satışa çıkardılar!

Brezilya'nın köklü kulüplerinden Portuguesa, uzun süredir yaşadığı mali krizi aşmak için takımdaki bütün futbolcuları satış listesine koydu.

FutbolArena Dış Haberler - Brezilya'nın köklü kulüplerinden Portuguesa, uzun süredir yaşadığı mali krizi aşmak için takımdaki bütün futbolcuları satış listesine koydu.

Son 1 yılda çok sıkıntılı bir süreçten geçen ve tahmin edilemeyecek boyutta borçları olan Portuguesa'da flaş bir karar alındı. Kulübün Başkan yardımcısı Armando Costa Goncalves, kulübün geleceğini sürdürebilmesi için Paulista'da genç futbolcuların sergileyeceği performansın ve onların transferinden gelecek paranın çok önemli olduğunu belirtip, adeta tüm futbolcuların satış listesinde olduğunu açıkladı. 
Geçtiğimiz sezon sergilediği kötü performansla tarihinde ilk kez Brezilya Serie C'ye düşen Portuguesa, Sao Paulo Eyaletinin turnuvası Paulista'ya çok büyük zorluklarla girmişti. Stadı Caninde'nin yerel federasyonun kontrol noktasından geçememesinin ötürü 2014 Kasım'ından beri maçlarını farklı statlarda oynayan Portuguesa'da oyunculara yaklaşık 8 aydır ödemeleri yapmadığı tahmin ediliyor. Ocak ayında kulübün futbolcularından Jean Mota'nın haklarının %30'u işadamlarına satıldı, gelen bu parayla futbolculara belli ödemelerin yapıldığı belirtildi ama bunun doğruluğu henüz ortaya çıkmadı. Geçtiğimiz sezon birçok kez kulüp çalışanlarının ve futbolcuların maaşlarını alamadığı gerekçesiyle greve gittiği kulüp 1 sezonda 5 teknik direktör eskitmişti.

Kulüp başkanlığına yaklaşık 1 yıl önce seçilen Idilio Lico yönetiminde inanılmaz problemler yaşayan kulüpte, bu ismin 1 hafta önce istifasının ardından yeni bir süreç başladı ve var olma mücadelesinde futbolcuların satış listesine konulduğu belirtildi. Lico'nun istifasının heyet tarafından onaylanması halinde kulübü daha da sancılı bir süreç bekliyor. 2019 yılına kadar taksitlendirilmiş yüklü miktarda borçları var. Paulista A1 Liginde de beklenen etkiyi gösteremeyen Portuguesa 5 maç sonunda sadece 1 galibiyet alabildi.

FutbolArena akşam haberleri turu (22 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.