comScore

O iki kulüp ilk maçlarını boykot edebilir!

11 Şubat 2015, Çarşamba 15:40
O iki kulüp ilk maçlarını boykot edebilir!

Ukrayna Premier Ligi'nde ikinci yarının başlamasına kısa bir süre kala iki kulüpte derin bir kriz patlak verdi.

FutbolArena Dış Haber - Ukrayna Premier Ligi'nde ikinci yarının başlamasına kısa bir süre kala iki kulüpte derin bir kriz patlak verdi.

METALİST VE ZORYA'NIN İLK MAÇLARI ERTELENEBİLİR!
Ukrayna'da çeşitli kaynaklarca köklü kulüp Metalist Kharkiv'in içinden geçtiği mali krizin çok farklı bir noktaya taşındığı belirtildi. Öyle ki sarı-lacivertlilerde futbolculara 4 aydır maaşları ödenmediği bildirildi. Buna göre 28 Şubat'ta oynanacak olan Dinamo Kiev maçına kadar belli ödemeler gerçekleşmezse oyuncuların maça çıkmayacağı söyleniyor. Ayrıca belediyeden kiraladığı Arena Stadının hem aylık 250 bin Grevna parasını karşılayamayan hemde savaş bölgesi olmasından dolayı tedirgin olan kulüp şuanda daha ucuz bir stadyum arıyor.Kulüp tarafından bazı yöneticilerin her ne kadar sonuna kadar Arena Stadı için şartlarını zorlayacaklarını belirtseler de Sumy Stadyumunun kirası için görüşmelerin sürdüğü stat yetkilileri tarafından doğrulandı. Bilindiği gibi kadroda küçülmeye giden Metalist Kharkiv; Cleyton Xavier, Jaja, Cristian Villagra, Marco Torsiglieri ve Chaco Torres gibi önemli isimlerini elden çıkarmak zorunda kalmıştı. Papa Gueye ve Rodrigo Moledo'nun ise durumları halen belirsizliğini koruyor. Metalist Kharkiv, UEFA Avrupa Liginde Trabzonspor'la aynı grupta yer almış ve son sırada tamamlayarak elenmişti. Kulüp sahibi Sergey Kurchenko, nedensiz bir şekilde bir süre önce ülkeden kaçarak, kayıplara karışmıştı.

Mali yetersizliler sebebiyle kamp çalışmalarını kendi tesislerini sürdüren Zorya Lugansk'ın da durumu Metalist Kharkiv'den farklı değil. Sezon başında UEFA Avrupa Ligi play-off'larına kadar yükselen takımda uzun zamandır borçların ödenmediği futbolculardan Eugene Heller tarafından açıklandı. 20 Şubat'a kadar kamp çalışmaları sürecek Zorya'da oyuncuların ücretlerinin bir kısmının yatmaması halinde 28 Şubat'ta Olimpik Donetsk ile oynanacak lig maçına çıkmak istemedikleri iddia ediliyor. Daha önce maaş ortalamasının düştüğü kulüp iç saha maçlarını da Kiev'de oynamak zorunda kalmıştı. 

GENEL MÜDÜR YALANLADI!

Zorya Lugansk Genel Müdürü Sergey Rafailov, iddiaları kesin bir dille yalanladı.Konuyla ilgili sorulan soruları yanıtlayan Rafailov: 'Oyunculara borcumuzun olduğunu ilk kez duyuyorum. Böyle bir şey yok. Boykot iddiaları asılsız. Hatta bu konu hakkında yorum yapmak bile bence gereksiz' diyerek çıkarılan iddiaları yalanlamış oldu.

CHORNOMORETS'DE ZOR DURUMDA!

Ligde 9.sırada yer alan Chornomorets Odessa'da mali yönden çökmüş vaziyette. Kulübün en büyük destekçisi Imexbank'ın iflas etmesinin ardından teknik direktörü Roman Grigorchuk'u da Azerbaycan ekibi Gebele'ye kaptıran Chornomorets'de oyunculara yaz aylarından beri doğru-düzgün ödemeler yapmadığı aktarıldı. Çok önemli isimlerin devre arasında takımdan ayrıldığı kulüp yoluna genç oyuncularıyla devam etme kararı aldı. Takımda kalacak isimlere ise daha makul seviyelerde yeni ücretler teklif edildi. 


FutbolArena akşam haberleri turu (21 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.