comScore

Lazio başkanına Türkçe istifa çağrısı!

25 Şubat 2014, Salı 11:00

Lazio taraftarları, aralarında Türkçe'nin de olduğu birçok dünya diliyle 'Defol' pankartları hazırlayıp başkan Claudio Lotito'yu protesto etti. Başkan her şeye rağmen kulübü satmayacağını açıkladı.

Serie A ekiplerinden Lazio'da taraftarlar ile başkan arasındaki gerginlik sürüyor. Pazar günü oynanan Sasuolo maçında geniş çaplı bir protesto organize eden 6 bin kişilik Lazio taraftar grubu, başkan Claudio Lotito'ya aralarında Türkçe'nin de yer aldığı birçok dilde 'defol' demiş ve kulübü özgür bırakmasını yani satmasını istemişti. 

Başkan Lotito ise taraftarlarla aynı görüşte değil. Ocak ayında Hernanes'in satışının ardından lig, kupa ve Avrupa'da kötü sonuçlar alan takımı bırakmayacağını ifade eden Lotito, "Ne diyebilirim? Önemli olan yapıcı eleştiriler.

Konuyu kapattı

Bunlar kulübü bırakmamı istemeden de yapılabilir. Zaten kulübü satma gibi planım yok, yapıcı eleştirilere ise açığım" diyerek konuyu kapattı. Başarısız sonuçlardan dolayı mutsuz olan taraftarların başkanın bu açıklamalarına karşı ne tavır takınacağı ise merakla bekleniyor.

Kaynak: Milliyet

FutbolArena haber turu (20 Haziran 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.