comScore

10 dakikada kendi kalelerine 8 gol attılar

08 Şubat 2014, Cumartesi 18:29

İtalya'da 14-3 biten bir bölgesel kupa maçında yaşananlar federasyonu harekete geçirdi.

FutbolArena - İtalya 8. Ligi'nde mücadele eden Borgata Terrenove ile Bagheria'nın Sicilya Kupası'ndaki maçı gündeme oturdu.

Partinicaudace'nin de yer aldığı üçlü gruptaki son karşılaşmada Borgata ile Bagheria kozlarını paylaştı. Bagheria'ya gruptan çıkmak için beraberlik yetiyordu. Ama karşılaşmanın son bölümlerine Borgata 4-3 önde girdi. Üst üste 2 gol daha attılar ve skor 6-3'e geldi.
Son 10 dakikaya bu sonuçla girilmesinin ardından sahada akıl almaz işler olmaya başladı. Baghera'lı futbolcular kendi kalesine kasıtlı olarak üst üste goller attı. Baghera'lı üç oyuncu maçın son 10 dakikasında kendi filesine tam 8 gol attı ve mücadele Borgata'nın 14-3'lük üstünlüğüyle sonuçlandı.

Bu skorun ardından Borgata gol averajıyla Partinicuadece'in üstüne çıktı ve gruptan yükselmeyi başardı. Karşılaşma sonunda açıklamalarda bulunan Borgata teknik direktörü Ignazio Chianetta: "Bagheria'nın kaptanı Partinicaudace yerine bizim gruptan çıkmamızı istediklerini söyledi" diye konuştu.

Partinicaudace'in antrenörü Cammarata ise "Yaşananların futbolla hiçbir ilgisi yok, umarım Federasyon soruşturma açar" yorumundu bulundu.

Bölgenin federasyon yeklisi Sandro Morgana: "Bu konuyu derinlemesine inceleyeceğiz ve gerekenleri yapacağız" açıklamasını yaptı.

Kendi kalesine 8 gol atan Bagheria'lı futbolcular dünya rekorunun ise çok uzağında kaldı. Rekor 2002 yılında Madagaskar'da kırılmıştı. Stade Olympique L'Emyrne'li (SOE) futbolcular, teknik direktörleri Ratsimandresy Ratsarazaka'nın hakemle yaşadığı tartışma sebebiyle hakeme tepki olarak kendi kalesine tam 149 gol attı. Rakip AS Adema maçın hiçbir anında topa dokunmayı başaramamasına rağmen mücadeleyi 149-0 gibi inanılmaz bir skorla kazandı. SOE'li futbolcular başlangıçtan, son düdüğe kadar santra noktasından topu alıp kendi kalelerine gol attılar.

Haber: Rıdvan AKSU

FutbolArena haber turu (16 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.