comScore

Göztepe Göztepe

Yılmaz Vural'ın Romanya şubesi 34. takımından kovuldu

19 Mayıs 2017, Cuma 00:57
Yılmaz Vural'ın Romanya şubesi 34. takımından kovuldu

Türkiye'de tam 40. kez takım çalıştıran Yılmaz Vural'ın Romanya'da benzer bir meslektaşı bulunuyor...

FutbolArena - Türkiye'de bazıları birden fazla kez olmak üzere tam 40. takımı Göztepe'yi çalıştıran 64 yaşındaki teknik adam Yılmaz Vural'ın Romanya'da adeta bir şubesi bulunuyor. O isim Türk futbolunun yakından tanıdığı, Samsunspor ile özdeşleşen Rumen teknik adam Gigi Multescu


Romanya'nın Yılmaz Vural'ı Gigi Multescu


Türkiye'de de uzun yıllar teknik adamlık yapan isimlerden biri olan 65 yaşındaki Rumen teknik adam Gigi Multescu, bu akşam elendiği Romanya Kupası yarı finalinin ardından CS U Craiova takımından da kovuldu.

1990 yılında başladığı teknik adamlık kariyerinde 34. takımından da kovulan Gigi Multescu daha önce Türkiye'de 2 kez Samsunspor'u ve sırasıyla Kayseri Erciyesspor, Adanaspor, Ankaragücü, Gaziantepspor ve son olarak da Kahramanmaraşspor'u çalıştırmıştı.


Gigi Multescu'nun Samsunspor dönemi


Gigi Multescu özellikle ilk kez Samsunspor'u çalıştırdığı dönemde başarılı olmuştu. O sezon lige yeni çıkan Samsunspor'un başına geçen Multescu, ligin ilk devresini lider bitirmeyi başarmış, sezonun ikinci devresinde yaşanan performans düşüklüğü sonucu ligi 5. sırada bitirmiştir. Bu başarı ayni zamanda Mulţescu'nun Türkiye'deki en büyük başarısı olmuştur. Ertuğrul Sağlam sezon sonunda o dönem Türk futbolunda rekor bir transfer ücretiyle Beşiktaş'a transfer olmuştur.

FutbolArena haber turu (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.