comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe, Adis Jahovic'ten ne kadar kazandı? Bonservisi açıklandı

01 Şubat 2018, Perşembe 17:30
Göztepe, Adis Jahovic'ten ne kadar kazandı? Bonservisi açıklandı

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Atiker Konyaspor'a transfer olan Adis Jahovic'in bonservisi için 1,5 milyon Euro aldıklarını açıkladı.

FutbolArena - Göztepe Kulüp Başkanı Mehmet Sepil, geçen yıldan beri takımı sırtlayan ve taraftarların sevgilisi konumundaki Adis Jahovic'in ara transferin son gününde Atiker Konyaspor'a ayrılmasının nedenlerini açıkladı.
 

Göztepe Adis Jahovic'i kaça sattı?


Sepil, Adis Jahovic'in takımdan gitmesini her  Göztepeli gibi kendisinin de istemediğini belirterek, "Kendisiyle Kayserispor maçından sonra görüştük, istediklerinde ısrarlıydı. Mevcut sözleşmesinin 2,5-3 katı bir kontrat talebi vardı. Ben, 'Yıl sonunu bekleyelim, sana ekstra prim verelim.' diye teklif ettim. Her başarılı oyuncunun kontratını değiştirseydim, her oyuncu benimle tekrar görüşme hakkına sahip olacaktı. Böyle bir şey yapamazdım. Jahovic'in bizden ayrılması hem onun için hem bizim için iyi oldu diye düşünüyorum. Konyasporlu yöneticiler ilk olarak benimle temasa geçtiler. Şartlarda anlaştık ve transfer gerçekleşti. Jahovic'in kalmasının Göztepe'ye fayda getirmeyeceğini düşündüm, ayrılmasının daha iyi olacağına karar verdim." dedi.

Jahovic'in Atiker Konyaspor'a transferinden dolayı 1,5 milyon avro bonservis ücreti aldıklarını belirten Sepil, sözleşmesinin bitimine 4 ay kala bunun iyi bir bedel olduğunu vurguladı.
 

Göztepe Demba Ba'nın bonservisini alacak mı?


Ayrıca Demba Ba transferini Jahovic'in gitmesinden dolayı yapmadıklarını kaydeden Mehmet Sepil, sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Bu sezon için Demba Ba gibi bir transferi yapabileceğimizi düşünmüyordum, bu seneki planlarımızda yoktu. Kendisiyle geçen hafta başından beri telefonla uzun uzun konuştum. Futbola dönmek istediğini ve Göztepe ile çalışmak istediğini gördüm. Bu bizim için bir fırsattı. Kendisi çok kariyerli bir futbolcu. Daha önce söylediğim gibi sadece oyuncu aldık diye bakmıyorum."

BONSERVİSİ İÇİN SİNYALİ VERDİ

Başkan Sepil, Demba Ba ile yaptıkları anlaşmanın performansa dayalı olduğunu, kendisiyle daha uzun zaman devam etmek istediklerini ifade etti. Sepil, kontratı bu sezon bitecek oyuncular için teknik heyetten rapor aldıktan sonra görüşmeler yapacaklarını, kaleci Beto'nun da sözleşmesini uzatmak istediklerini sözlerine ekledi.

Göztepe ile ilgili tüm gelişmeleri Göztepe Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (22 Haziran 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.