comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor'a destek çığ gibi büyüyor

31 Ekim 2016, Pazartesi 15:30
Gaziantepspor'a destek çığ gibi büyüyor

Gaziantepspor'da sezon öncesi başlatılan sponsorluk projesine destek her geçen gün artmaya devam ediyor. 

FutbolArena Röportaj - Gaziantepspor'da Osmanlıspor karşısında alınan galibiyetin yanı sıra taraftarların sezon başında başlatmış olduğu sponsorluk projesine destek çığ gibi büyüyor. Gaziantepspor'un Eski Futbol Şube Sorumlusu ve Kulüp başkanı İbrahim Kızıl'ın kardeşi Mehmet Kızıl, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada sponsorluk konusundaki hedeflerini anlatarak, önemli bilgileri paylaştı.

"DÜNYADA BİR İLKİ BAŞLATTIK"

FutbolArena muhabiri Cemil İbrahim Cansız'ın sorularını yanıtlayan Mehmet Kızıl, sezon öncesi göğüs reklamı olarak "taraftar" yazarak dünyada bir ilki başattıklarını söyleyerek, "Gaziantepspor olarak son yıllarda sponsorluk konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyorduk. Çok önemli bir şehir olmamıza rağmen bu takım yılda sadece 500-600 Bin liralık sponsorluk desteği alabiliyordu. Ancak bu sezon başında belki de dünyada bir ilki başlatarak, formamıza taraftar yazdık. Burada Gaziantepspor Taraftarlar Derneği'nden ve tüm şehirdeki futbolseverlerden de olumlu destek aldık. Bu yola çıkarken amacımız bu şehirde kaybedilen birlikteliği tekrar sağlamaktı ve şuana kadar geldiğimiz nokta ne kadar önemli işler başardığımızın adeta göstergesidir" dedi.

"ŞEHİRDEKİ HAVA, SİYASİLERİ DE ETKİLEDİ"

Taraftarların sponsor olmasından sonra şehirdeki birlik beraberliğin daha da gün yüzüne çıkardığını söyleyen Mehmet Kızıl, "Formamıza sponsor olarak taraftarımızın destek vermesi uzun zamandır özlenen birlikteliği ortaya tekrar çıkardı. Taraftarlarımız bu sezon gerçekten oldukça bilinçli bir şekilde hareket ediyorlar. Maç sırasında da bunu görmek mümkün, her zaman takımımıza hırslandıracak ve arkasında güç olduklarını hissetirecek şekilde davranıyorlar. Şehirde takıma karşı olan bu birliktelik, başarılı siyasetçilerimizin de dikkatini çekmiştir. Ve onlarla da yaptığımız görüşmelerde destek olmak için ellerinden geleni yapabileceklerini belirttiler. Başta Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ve milletvekillerimiz olmak üzere hepsiyle görüşmeler gerçekleştirdik ve destek sözü aldık. Başkanımızın futbola olan desteğinin farkındaydık ve biz de kendisine Onursal Başkanlık takdim ettik" dedi.

"BELEDİYE BAŞKANIMIZ 35 BİN FORMA ALDI"

Gaziantepspor'a destek konusunda Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin gibi önemli isimlerden destek aldıklarını ifade eden Mehmet Kızıl, "Sezon başında başlattığımız sponsorluk projesinin bir başka ayağı olarak da şehrimizin önde gelen isimlerini tek tek ziyaret ettik. Bu takımın sahibinin bu şehir ve taraftar olduğunu anlatarak desteklerini istedik. Nitekim Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, çok önemli bir destek göstererek tanesi 50 dolardan tam 35 Bin forma satın alarak kulübümüze destek oldu. Bu formalar inşaatı tamamlanmak üzere olan Gaziantep Arena'nın açılış maçında taraftarlarımızın hepsine ücretsiz olarak dağıtılacak. Bu projenin ilk ayağından yaklaşık 5 Milyonluk bir gelir elde ettik" dedi.

"HEDEFİMİZ 250 BİN FORMA SATMAK"

Gaziantepspor için çalışmalara devam edeceklerini belirten Mehmet Kızıl, "Bir bu projeye elimizden geldiğince önem göstererek tüm kurumları tek tek ziyaret etmeye devam edeceğiz. Belediyelerimiz destek konusunda ellerinden geleni yaptılar. Şimdi hedefimiz Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortak bir çalışma yapıp, şehrimizdeki öğrencilerimize de Gaziantepspor formasını ücretsiz olarak ulaştırabilmek. Umarım Milli Eğitim'den de bu konuda gerekli yardımı alıp hem Gaziantep şehrindeki sporu geliştirebilecek hem de Gaziantepspor'u hak ettiği o güzel yerlere getirebilecek gücü almaya devam ederiz. Hedefimiz sanayicilerimizle birlikte yaklaşık olarak 250 bin forma satışı gerçekleştirmek" ifadelerini kullandı. 

"YILLIK BEKLENTİMİZ 100 MİLYON"

Gaziantep şehrinin Türkiye'nin önde gelen şehirlerinden biri olduğunun altını çizen Mehmet Kızıl, "Hepimizin bildiği gibi Güneydoğu Anadolu bölgesinin tek temsilcisi olarak yolumuza devam ediyoruz. Bu takımın beklentilere cevap verebilmesi için maddi açıdan da güçlü olması gerekiyor. Bu son projelerle birlikte yıllık bütçemizi 100 Milyon gibi bir rakama ulaştırmak istiyoruz. " dedi.


 

Gaziantep Arena ne zaman açılacak?


Yapımı bir süredir devam eden ve çalışmalarda sona gelindiği bildirilen Gaziantep Arena'nın inşaatıyla da ilgili olarak FutbolArena'ya açıklamada bulunan Mehmet Kızıl, "Stadımızın hasretini uzun zamandır ne yazık ki çekiyoruz. Elimizde olmayan sebeplerden dolayı stadımızın açılışı bir süre daha uzadı. Burada TOKİ tarafından inşaatı verilen firmanın çimlere gereken özeni göstermemesi nedeniyle zemin oturmamış durumda. Bu TFF yapılan incelemelerde de ortaya çıktı ve açılış tarihi gecikti. Şimdi tüm dünyada kullanılan Hibrit Çim teknolojisiyle birlikte zeminimiz bakıma alındı. Tahmin ediyorum ki sezonun ilk yarısını yeni stadımızda oynamamız zor görünüyor ancak ikinci yarının ilk maçını Gaziantep Arena'da oynamanın planlarını yapıyoruz" dedi. 

"GAZİANTEPSPOR'U ŞAMPİYON GÖRMEK İSTİYORUZ"

Son olarak Gaziantepspor'un ligdeki iyi gidişatına da değinen Mehmet Kızıl, "Bu sezon başında gerçekten özverili bir şekilde çalışarak önemli oyuncuları kadromuza kattık. Bu kadromuza taraftarımız da gerekli desteği gösterince neler yapabileceğimizi göstermeye başladık. Şuana kadar belki 11 puan toplayabildik ama ben çok daha fazlasını hakettiğimizi düşünüyorum. Kısa vadeli hedef koymuyoruz ancak uzun vadede tek amacımız bu takımı şampiyonluğa oynayacak bir seviyeye getirmek" dedi.

FUTBOLARENA'YA TEŞEKKÜR ETTİ

Gaziantepspor'un Eski Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Kızıl, FutbolArena'yı sosyal medya hesapları ve internet sitesi üzerinden takip ettiğini ve önemli bir yer edindiğini belirterek, "Gerçekten uzun süredir FutbolArena'yı yakından takip ediyorum. Gerek sosyal medya hesapları açısından, gerekse de internet sitesi açısından günün tüm gelişmelerini çok kısa bir sürede öğrenmemizi sağlıyor. Gaziantepspor üzerine yaptığı tarafsız ve objektif haberlerle dikkatimizi çekiyor, umarım hem Gaziantepspor hem de FutbolArena çok iyi yerlere gelecektir" diye sözlerini noktaladı. 

Röportaj: Cemil İbrahim CANSIZ

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.