comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Elazığspor maçında kim nasıl oynadı?

30 Kasım 2016, Çarşamba 22:59
Galatasaray'da Elazığspor maçında kim nasıl oynadı?

Galatasaray, Elazığspor ile 1-1 berabere kalırken bazı oyuncuların performansı hayal kırıklığı yarattı.

FutbolArena Analiz - Türkiye Kupası maçında Galatasaray sahasında ağırladığı Elazığspor ile 1-1 berabere kaldı. Galatasaray'ın performansı beğenilmezken oyuncuların rehavete kapılması ve disiplinsiz tavırları dikkat çekti. 


Galatasaray'da Elazığspor maçında kim nasıl oynadı?


Rotasyon yaparak maça başlayan Riekerink sağ beke Luis Cavanda'yı koydu. Belçikalı oyuncu savunmada çok aksarken Elazığspor ataklarını genelde Cavanda ve Chedjou'nun oynadığı bölümden gerçekleştirdi. Bu iki oyuncu, aralarına adam kaçırdıkları gibi konsantrasyon zaaflarıyla dikkat çektiler. 

Galatasaray'ın Chedjou'yu Ocak ayından göndermesi bekleniyor. Luis Cavanda'nın da bu performansı ile ilk 11'de forma giymesi zor görünüyor.


Sinan Gümüş hayal kırıklığı...


Galatasaray taraftarının çok şeyler beklediği Sinan Gümüş de performansı ile hayal kırıklığı yarattı. Galatasaray'ın kendi sağından pozisyon vermesinde, takım savunmasına katkısı çok düşük olan Sinan'ın da katkısı vardı. Cavanda'ya hiç yardım etmeyen Sinan, savunmada etkisiz olduğu gibi hücumda da bireysel oynadı. 
Sinan 79. dakikada oyundan çıkartıldığı için de teknik heyete tepki gösterdi. 


Lionel Carole ve Yasin Öztekin çabaladı ama...


Galatasaray sağ kanadı, Cavanda ve Sinan ile isteksiz ve etkisizken sol kanadında Carole ve Yasin Öztekin de aksine istekli ve çalışkandı. Martin Linnes'in Bursaspor maçındaki etkili performansı Carole'u kamçılamış olmalı ki Fransız futbolcu takımının hem tek golünü attı hem de hücumda istekliydi. 

Carole'un önünde oynayan Yasin Öztekin de takımın en istekli oyuncularındandı. Buna karşın Yasin, ilk yarıda yanında Sneijder ve Podolski gibi kendisine pozisyon hazırlayabilecek bir oyuncu bulamayınca bal yapmayan arı gibi oynadı. Yasin Bursaspor'a attığı goldeki gibi kendisiyle verkaçlar yapabilecek yaratıcı bir oyuncunun eskikliğini yaşadı.

Galatasaray'da Cenk Gönen, Semih Kaya ve Hamit Altıntop gibi isimler ortalama bir performans sergilerken Joshue, Eren Derdiyok ve Podolski vasatın altında kaldı.


Galatasaray'da otorite boşluğu var mı?


Her ne kadar Jan Olde Riekerink, bir otorite boşluğu olduğu iddiasını basın toplantısında reddetse de Galatasaray'da oyuna giremeyen veya oyundan çıkarılan futbolcular, Riekerink'in yardımcıları Orhan Atik ve Ayhan Akman'a tepki göstermeye devam ediyor. Bu durum bu sezon 4. kez yaşanırken daha vahimi, oyuncular saha içerisinde de laubali hareketler sergilediler. Maçın 2. yarısında yorulan hücum oyuncuları savunmaya gelmezken Galatasaray'ın takım boyu çok uzadı ve maç adeta bir halısaha mücadelesine döndü.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.