comScore

Galatasaray Galatasaray

Rıdvan Dilmen: ''Kötü dediğimiz Sneijder!''

20 Mayıs 2017, Cumartesi 09:28
Rıdvan Dilmen: ''Kötü dediğimiz Sneijder!''

Rıdvan Dilmen, Gazetesi'nde dün akşam oynanan Galatasaray Osmanlıspor mücadelesini değerlendirdi.

FutbolArena - Rıdvan Dilmen, Sabah Gazetesi'nde dün akşam Spor Toto Süper Lig'de oynanan Galatasaray - Osmanlıspor karşılaşmasını yorumladı. Wesley Sneijder'in Galatasaray için önemine değinen usta yazar şu ifadeleri kullandı;


Rıdvan Dilmen'in Galatasaray Osmanlıspor maç yazısı


''Galatasaray, minimum bir tane uzun stoper transfer etmeli. Sağ beke de kalitesi hiç tartışılmayacak bir oyuncu bulmalı.

Galatasaray'ın heyecanlı bir futbolu vardı geçen hafta ve bu hafta... Maç fazlasıyla da olsa 3'üncülüğe geldi, kolay değil. Darbeli de olsa Sneijder gibi bir oyuncu ortaya çıkabiliyor. Sinan Gümüş golünü attı, Muslera birçok gol pozisyonunu kurtardı. Maç fazlası da olsa, "Ben üçüncü olmak istiyorum" dediler. Galatasaray takımı iyi pres de yaptı. Osmanlıspor buraya kazanmaya gelmiş, gelecek sezonun hazırlıklarını yapıyorlar ama fark da yiyebilirlerdi, 3'e, 4'e gidebilirdi son bölümde. 
Üçüncülük yarışında ikili averajı daha iyi olmasına rağmen Fenerbahçe'nin durumunu görünce, Galatasaray'ın daha arzulu olduğunu görebiliyoruz. Hırslı yapmak kolay değil bu işi... Hırslı, pozitife yakın oynadılar ve haklı bir galibiyet aldılar.


Rıdvan Dilmen'in Galatasaray yorumu


Sneijder bu saatten sonra gitmek istemez bence. Yeri dolmayacak diye bir şey yok, dünyada Messi ve Ronaldo hariç herkesin dolar ama kadroda star oyuncu yalnızca iki tane var: Sneijder ve Muslera. Galatasaray'da tribünleri çekecek oyuncular bunlar. Bu sezonkötü dediğimiz Sneijder şu anda asist kralı. Tabii ki daha fazlasını yapabilir ama bunun da farkında olmak lazım.

Garry Rodrigues cepte diyor Tudor, PAOK'tan tanıyor. Sinan'a da bir şans verdi. Eren'le ilgili şunu söyleyeyim, canı çok yanıyor. Çok üzgün çıktı. Çok sakatlanıyor iyi fiziğine rağmen... Gelecekle ilgili planlamaları yaparken, oyuncuları da kazanmak istiyor. Üçüncü olursa, kendisini de garantiye alacak Igor Tudor. Minimum bir tane uzun stoper almalılar. 

Elde üç tane stoper var ama uzun boylu, ayağı iyi ve ağır olmayan bir oyuncuya para ayırmak zorundalar. Belki böyle yazınca "Gitsin Real Madrid'de oynasın" diyebilirsiniz ama böyle bir oyuncuya para ayırmalı Galatasaray. Sağ bekte de kalitesi hiç tartışılmayacak bir oyuncu bulmalılar. Gökhan Gönül geldi Beşiktaş'a, Beck'i kesti. Galatasaray'ın önemli bir scout ekibi var ama hep bilinen oyuncuları alıyorlar. Scout ekibinden birilerini genç yaş turnuvalarına yolladılar mı misal? Tabanca gibi bir stoper bulunmalı çünkü. Ciddi araştırma yaparlarsa yakalarlar. 

Çiftli sezonlarda iyi oyuncualamazsınız. Hazır 2017'deyken oyuncuları yakalamalılar, riski bu sene alsınlar yapılanma için.!!
 

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.