comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den flaş pirim kararı

03 Şubat 2018, Cumartesi 09:32

Galatasaray Spor Kulübü başkanı Mustafa Cengiz kulüpte flaş bir transfer politikası kararı aldı. Mustafa Cengiz, Dursun Özbek döneminde başlatılan politikaya dur dedi.

FutbolArena - Galatasaray Spor Kulübü başkanı Mustafa Cengiz'den flaş beraberlik prim kararı. Dursun Özbek döneminde verilen beraberlik primine Yuto Nagatomo transferi ile son verdi. Mustafa Cengiz, Japon oyuncunun sözleşmesine böyle bir madde koydurmad.


Galatasaray'da Mustafa Cengiz'den beraberlik primi kararı


Galatasaray Spor Kulübü başkanı Mustafa Cengiz kulüpte flaş bir transfer politikası kararı aldı. Mustafa Cengiz, Dursun Özbek döneminde başlatılan politikaya dur dedi. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, transferde kendi kurallarından vazgeçmedi. Özbek dönemindeki 'puan başına bonus' içeren sözleşmelere, "Galatasaray her maçını kazanmaya oynar. Bizim oyuncumuz beraberlik için para alamaz" diyerek karşı çıkan Cengiz, Yuto Nagatomo'nun anlaşmasına özel prim maddesi koydurmadı.
 

Mustafa Cengiz'den Dursun Özbek dönemine flaş inceleme


Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Badou Ndiaye hakkında çıkan haberler sonrasında harekete geçti. Sarı kırmızılı kulübün yeni başkanı Mustafa Cengiz, Dursun Özbek döneminde yapılan tüm transferlerin incelenmesi yönünde yönetimine talimat verdi.

BADOU NDİAYE'NİN BONSERVİS BEDELİ KAFALARI KARIŞTIRDI
Ntv'de yer alan habere göre, Galatasaray'da özellikle Ndiaye transferi ile başlayan süreç, Mustafa Cengiz yönetimini harekete geçirdi. Ndiaye'nin KAP'a yapılan açıklamada 7.5 milyon euro karşılığında transfer edildiği belirtilmişti. Ancak imza parası olarak 3 milyon euro daha verildiğinin ortaya çıkması kafaları karıştırdı. Cengiz, menajerlik parası ve imza parası adı altındaki harcamaların incelenmesini istedi.

SEZON BAŞINDA YAPILAN TRANSFERLER İNCELEMEDE 

Galatasaraylı yetkililer de konuyla ilgili titiz bir çalışma başlattı. Konuyla ilgili yapılan çalışmalardan sonra Galatasaray yönetiminin açıklama yapması bekleniyor. Galatasaray bu sezon Ndiaye dışında, Gomis, Mariano, Maicon, Belhanda, Fernando, Feghouli, Denayer, Latovlevici ve Carrasso'yu kadrosuna katmıştı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (23 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.