comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın kura çekimi saat kaçta, hangi kanalda?

18 Haziran 2017, Pazar 22:40
Galatasaray'ın kura çekimi saat kaçta, hangi kanalda?

Galatasaray'ın Avrupa Ligi'nde rakibi belli oluıyor. Kura çekimi saat kaçta, hangi kanalda? Cevaplar haberimizde...

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig'i 4. sırada bitirmesinin ardından gelecek sezon Avrupa Ligi'nde mücadele edecek. Galatasaray'ın muhtemel rakipleri ise yarın belli olacak. 


Galatasaray'ın Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman?


UEFA Avrupa Ligi'nde yarın 2017-2018 sezonu ilk kura çekimi yapılacak. Önce Avrupa Ligi 1. tur kuraları ardından da Galatasaray'ın yarışacağı 2. tur kuraları çekilecek. 

Birinci ön eleme turuna tam 100 takım katılırken, 2. ön elemeye 16 takım katılacak. Birinci ön elemede tur atlayan takımlardan biri 2. ön elemede Galatasaray'ın rakibi olacak. 
UEFA Avrupa Ligi'nde birinci ön eleme kurası 19 Haziran Pazartesi günü saat 14.00'te çekilecek. 2. ön eleme kurası ise 15. 30'da çekilecek. Kura çekimi İsviçre'nin Nyon şehrinde yapılacak. Bu kura çekimini yayınlayacak kanal ise açıklanmadı.


Galatasaray'ın Avrupa Ligi maçları ne zaman?


UEFA Avrupa Ligi'nde 2017-2018 sezonu 1. tur maçları 29 Haziran ve 6 Temmuz'da oynanırken, Galatasaray'ın ilk maçlarını yapacağı 2. ön eleme turu karşılaşmaları da 13 ve 20 Temmuz tarihlerinde oynanacak.

Galatasaray UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara geçebilmek için 3 tur oynayacak. 2 turdan sonra 3. tur ve sonra da Play-Off maçları oynanıyor. Galatasaray gruplara kalmak için 3 takımı elemek zorundayken Fenerbahçe de 3. turdan başlayacak ve 2 takımı elemesi gerekecek. 

Süper Lig'den Türkiye Kupası galibi Atiker Konyaspor ise gelecek sezon da Avrupa Ligi'ne doğrudan gruplardan başlayacak.

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.