comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ı sıkıntıya sokan paylaşım

21 Nisan 2017, Cuma 16:59
Galatasaray'ı sıkıntıya sokan paylaşım

Galatasaray resmi internet sitesinden yapılan gönderme camia içerisinde polemik yarattı.

FutbolArena Özel - Beşiktaş'ın Lyon'a penaltılar sonucunda kaybedip UEFA Avrupa Ligine veda etmesinin ardından Galatasaray Kulübünün resmi hesabından ezeli rakibine misilleme yaparak 2000 yılında kazanılan UEFA Kupasının fotoğrafını paylaşması camia içinden de tepkilere neden oldu.

Galatasaray Kulübü eski 2.başkanı Mehmet Helvacı, bu paylaşım üzerine başkan Dursun Özbek'i aradı ve bu mesajda içerik, davranış şeklinin Galatasaray kültür-geleneklerine uymadığını belirtti.
Kulüp ve camia içinde bu paylaşıma oldukça fazla tepki gösterilirken başkan Dursun Özbek, Aspor'da bugün çıkacağı yayında bu konu hakkında da açıklamalarda bulunacak.


Galatasaray'dan Beşiktaş'a gönderme


UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final mücadelesinde Beşiktaş ile Lyon karşı karşıya geldi. Büyük çekişmeye sahne olan mücadelenin normal süresi 2-1 Beşiktaş lehine tamamlandı. Penaltı atışları sonucunda temsilcimiz Beşiktaş rakibine 7-6 yenilerek turnuvaya veda etti.

Bu sabah Galatasaray sosyal medya hesabından ''Günaydın Galatasaray Ailesi'' mesajı atılırken yapılan paylaşımda Galatasaray'ın 2000 yılında müzesine götürdüğü UEFA Kupası'nın kullanılması ve "Tarih bir kere yazılır" etiketinin kullanılması Beşiktaşlı taraftarları kızdırdı.

FutbolArena haber turu (23 Haziran 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.