comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Donk'un kaderi De Jong'a bağlı

19 Haziran 2017, Pazartesi 12:33
Galatasaray'da Donk'un kaderi De Jong'a bağlı

Galatasaray'da yeni sezon öncesinde Ryan Donk'un geleceği Nigel De Jong'a bağlı. Igor Tudor bir tercih yapacak.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da Donk'un kaderi Nigel De Jong'a bağlı. Bugün sezonu açacak olan Galatasaray'da, Başkan Dursun Özbek ve Sportif Direktör Cenk Ergün, Teknik direktör Igor Tudor'dan sürpriz bir talepte bulundu.


Galatasaray'da Donk takıma yeniden dönecek mi?


Başkan Dursun Özbek, Tudor'dan Kiralık olarak forma giydiği Real Betis'ten dönen Ryan Donk ve Nigel De Jong arasında tercih yapmasını istedi. Aynı mevkiide forma giyen iki futbolcu ile de yolları ayırmanın doğru olmayacağını ifade eden başkan Özbek Donk ya da de Jong'dan bir oyuncunun altrenatif isim olarak kadroda kalması gerektiğini belirtti.


Galatasaray Nigel De Jong'u gönderecek mi?


De Jong'un ayrılık adına sergileyeceği tutum da bu seçimi yakından etkileyecek. Tudor'un gönderilmesini istediği De Jong bonservisini alıp sözleşme feshini kabul ederse Donk kalacak. Ancak Galatasaray ile 2.5 milyon eurodan 1 yıl daha kontratı olan De Jong sözleşme feshi için para talep ederse işte o zaman işler karışacak.

De Jong yerine Donk'un ayrılığı yüksek olasılık kazanacak. Ancak bu duruma Tudor'un ne tepki vereceği şimdilik soru işareti.
Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.
 

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.