comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Ryan Donk'u satacak mı?

19 Haziran 2017, Pazartesi 00:49
Galatasaray Ryan Donk'u satacak mı?

Galatasaray 2015-2016 sezonu devre arasında transfer ettiği Donk ile yollarını ayırabilir. Hollandalı oyuncudan sürpriz bir talep geldi.

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın sözleşmesinin bitmesine 6 ay kalmış olmasına rağmen, 2015-2016 sezonu devre arasında Kasımpaşa'dan 2.5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer ettiği Ryan Donk, Real Betis'te geçirdiği kiralık dönemin ardından yine Galatasaray'a döndü. Peki Donk'un Galatasaray'daki geleceği ne olacak?


Ryan Donk'tan Galatasaray'a sürpriz teklif!


Sezon başında Real Betis Kulübüne kiralanan ve Galatasaray'a geri dönecek olan Hollandalı futbolcu sürpriz bir taleple yönetimin kapısını çaldı.

Donk, Galatasaray yönetimine "Eğer sizin için de sorun yoksa sözleşmemi karşılıklı feshedelim ve gideyim" teklifinde bulundu. Ryan Donk böylece ayrılığa hazır olduğunu belirtti.
IGOR TUDOR DENEMEK İSTİYOR

Galatasaray'ın Hırvat Teknik Direktörü Igor Tudor ise Ryan Donk'u Slovakya'daki hazırlık kampına götürüp, performansına göre hareket etme kararı alırken Hollandalı futbolcuya talip olan kulüplerin de olduğu ortaya çıktı.

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


Ryan Donk Galatasaray'dan ne kadar kazanıyor?


Galatasaray'ın 1.5 sezon önce sözleşmesinin bitmesine 6 ay kala 2.5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer ettiği Ryan Donk'un yıllık maaşı ise 1.5 milyon euro. Ryan Donk'un Galatasaray ile olan sözleşmesi 2017-2018 sezonu sonunda sona eriyor. 

Donk geçtiğimiz sezon başında Real Betis'e kiralanmış ve Real Betis, Donk'un 1.5 milyon euroluk maaşının 1 milyon euroluk kısmını ödemeyi kabul etmişti. 

Buna karşın Real Betis, 1.5 milyon euroluk satın alma opsiyonunu kullanmadı ve Donk'u transfer etmedi. Ryan Donk, Real Betis'te de beklentilerin altında kalmış ve genelde yedek olmuştu.

Ryan Donk transfermarkt verilerine göre ise 2 milyon euro piyasa değerine sahip.

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.