comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Garenta sponsorluğundan ne kadar kazandı?

08 Şubat 2018, Perşembe 18:21

Galatasaray'ın 2015 yılında sponsorluk anlaşmasına vardığı Garenta ile yapılan anlaşmadan zarar ettiği iddialarına firmadan yanıt geldi.

FutbolArena - Galatasaray'ın 2015 yılında forma sponsorluğu için anlaşmaya vardığı Garenta firmasından zarar ettiği öne sürülmüştü. Fotomaç'ın haberine göre; sarı kırmızılıların, yapılan anlaşma dışında Garenta'dan herhangi bir para almadı ve sadece araç temin etti. Garenta'dan konuyla ilgili açıklama yapıldı ve ortaya atılan iddiaların gerçek dışı olduğu belirtildi.
 

Garenta, Galatasaray'a ne kadar para ödedi?


Firmadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"27 Ekim 2015 tarihinde Galatasaray Spor Kulübü ile Garenta arasında imzalanan anlaşmayla GS Futbol A Takımı'nın Spor Toto Süper Lig ve Türkiye Kupası maçlarına sponsor olunmuş; 2015-2016 sezonundan itibaren üç sene için belirlenen 3 milyon euro + KDV sponsorluk bedelinin tamamı
Galatasaray Spor Kulübü'ne ödenmiştir. Ek olarak toplam 909.194 euro + KDV değerinde -ağırlıklı olarak futbolculara tahsis edilen- 67 araç, sponsorluk anlaşması dahilinde kulübün kullanımına sunulmuştur. Kulübün araç ihtiyaçları, ana sözleşmeden bağımsız olarak ek protokollerle tarafımızdan desteklemeye devam edilmekte olup; bugün kulüp içerisinde, tüm servis ve bakım hizmetleri tarafımızdan karşılanan toplam 82 Garenta aracı bulunmaktadır.
İlgili haberde iddia edildiği gibi bir durum söz konusu değildir. Spor camiası tarafından yakınen bilindiği üzere Anadolu Grubu, uzun yıllardır ülkemizde spora ve sporcuya destek olmaktadır. Grubun bir parçası olarak biz de, büyük bir gururla gerçekleştirdiğimiz bu sponsorlukta sorumluluklarımızı eksiksiz şekilde yerine getirmekteyiz. Daha fazlasını yapma fırsatımız olduğunda sorumluluk almaktan kaçınmayacağımızı büyük bir gururla belirtiriz. Haberde yer alan asılsız iddialar hem GS Kulübünü hem bizleri derinden üzmüştür."

Son Dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena haber turu (23 Haziran 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.